Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Szégyen az, ha beteg a gyerek?

Szégyen az, ha beteg a gyerek?

Figyelt kérdés

Kisfiunk néhány hónapos, és sajnos egy fejlődési rendellenséggel született.

Emiatt néhány hetes korában meg kellett operálni, rendbehozták nála ezt a rendellenességet, azóta nincsen baja, később is teljes életet fog élni, jelenleg ennek az egésznek az egyetlen nyoma egy 7 cm körüli vágás a hasán, ami a sebész orvos szerint ráadásul kisgyermek korára teljesen el is fog tűnni. Legközelebb csak fél év múlva kell kontrolra menni vele.

Ha valaki megkérdezi tőlünk hogy hogy van a baba, akkor ezt elmondjuk, hogy ez vol, de már jól van. Főleg meg a szomszédoknak, illetve a környéken élőknek, akiknek azért feltűnt, hogy hetekig nem voltam itthon a babával.


Anyósom, aki itt él szintén egy településen velünk, múltkor rendesen letolt, hogy miért mondjuk ezt el mindenkinek, az ilyet inkább titkolni kellene. Én ezen nagyon kiakadtam.


Tényleg szégyen lenne ez, vagy én gondolom nagyon rosszul?



2022. ápr. 25. 17:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
56%
Nem szégyen. De ha olyan a baj, ami miatt cikizhetik majd később a többi gyerek, akkor nem kell híresztelni. A gyerekek gonoszak.
2022. ápr. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
58%
En sem mondanam el senkinek sem. Megvolt szerencsere nincs baja ennyi
2022. ápr. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
68%

Nem szegyen, anyosod tipikus falusi paraszt, aki aszerint eli az eletet, hogy “jajj a szomszedok csak meg ne szoljanak”.

Mar elnezest, hogy ezt irom, de igy van :D


Akkor se lenne szegyen, ha lathato baja lenne kesobb, nem tehettek rola basszus!

2022. ápr. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
26%
Az a szégyen, hogy ilyen primitív családba házasodtál be.
2022. ápr. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
70%

Én mondjuk nem kötném mindenkinek az orrára, megkérdezik hogy van a baba, köszönjük minden rendben.

Nem azért mert szégyen, hanem mert senkinek semmi köze hozzá.

Te sem kezded el taglalni a végbéltükrözésed, ha volt, vagy a polipod részeleteit, ha megkérdezik miújsag gondolom.

Nem azért mert szégyen, hanem mert magánügy.

2022. ápr. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
3%
Ha például a kis fütyijével volt gond, amiatt simán gúnyolhatják később.
2022. ápr. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
63%
Ha rákérdeznek, akkor elmondod. Mi új helyre költöztünk, lett egy szomszédunk egy 1,5 éves gyerekkel. Sokat beszélgettünk egy anyukával, de csak hónapokkal később, nyáron láttam a gyereket felső nélkül, és szinte az egész felsőtestén átfutó heg volt rajta. Akkor rákérzeztem mi ez, és elmondta, hogy pár naposan meg kellett műteni a gyereket. Ő annak mesélte el, aki konkrétan rákérdezett.
2022. ápr. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
29%

Szia. Privátban megírnád milyen betegség?

Nálunk is hasonló volt, mondjuk én sem szégyellem, sőt több felnőtt emberről is kiderült beszélgetés közben, hogy hasonló problémája volt.

2022. ápr. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
36%
Oké akkor mondjad az anyósodnak is, hogy ha valami baja lesz akkor nem fogsz hozzá szólni mert az ilyesminek nem szabad kiderülnie.
2022. ápr. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
31%
Ez a ti magán dolgotok, senkinek semmi köze hozzá.
2022. ápr. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!