Normális ennyi betegség?

Figyelt kérdés
Kislányom 4 éves. Szeptemberben kezdte az ovit. Kb úgy néz ki egy hetet megy kettőt itthon van. Március végén belázasodott, nátha itthon volt . Ment pár napot megint itthon volt két hetet láz plusz nátha . Múlt hét csütörtökön ismét elkezdte az ovit. Ma reggel balázasodott és hányt is. Tudom h első évben ez van, de ennyiszer??? És mindig jelen van a láz?? Másnál is így van? Nagyon aggódom. Beszéltem háziorvossal ha jobban lesz megy laborba.
2022. máj. 10. 15:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sajnos vannak gyerekek, akiknél ez normális. Szerintem több is, mint aki jobban bírja ezeket az ovis vírusokat. Szeptembertől jár a fiam is kiscsoportban, de egyszer sikerült egyben 3 hetet járjon, cserébe 2 hétig volt beteg. De általában egy hét ovi, 2 hét otthon a felállás.
2022. máj. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ó, a nagycsoportos fiam is többet volt itthon idén, mint oviban. Pedig bölcsibe is járt egy évet, tehát ez a 4. éve, amit közösségben tölt. Szerintem bölcsiben meg kiscsoportban nem volt ennyiszer "beteg", mint tavaly szeptembertől. És azért az idézőjel, mert az esetek 90%-ában a betegség sima nátha, köhögés + takony. Egyszer volt csak annyira beteg (középfülgyulladás + láz), hogy dokihoz kellett mennem vele. Nem tudom mi van idén, de mindenhonnan ezt hallom, nem vagyunk vele egyedül. Ja, és a sima nátha az automatikusan 2 hét otthon. Tehát ha úgy jön haza, hogy köhög és/vagy folyik az orra, akkor már tudom, hogy az a hét meg az utána következő hét is kuka... és mindegy mit csinálok, mindegy mennyit fúj orrot, mindegy milyen sprayt, szirupot, port, hurutoldót adok neki, nem rövidül le semmivel, a fejem tetejére is állhatok. De az ovistársaival is ez a szitu... Amióta jobb idő van, kicsit javult a helyzet, most pl április közepe óta jár, de hát ugye közben volt egy tavaszi szünet is.
2022. máj. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Én a láz miatt aggódom inkább hogy ennyiszer. Jó nem magas de ez már a harmadik lázas vmi másfél hónapon belül.
2022. máj. 10. 15:56
 4/4 anonim ***** válasza:

Gyerekeknél nem mumus a láz, segíti a szervezetet hogy küzdjön. Inkább örülnél, hogy normálisan működik a gyereked.

A laborral semmire sem mész, csak azért kaptál beutalót, hogy megnyugodj. Ha bármi baj is lenne az immunrendszerével egy sima labor nem mutatná ki.

2022. máj. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!