Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mennyire normális az ha egy...

Mennyire normális az ha egy ovis korú kisgyerek 1-1,5 havonta betegeskedik valamit? Másoknál mennyi betegeskedés szokott lenni?

Figyelt kérdés
Nátha többször, félévente-évente 1 fülgyulladás most meg tüdőgyulladása lett.

2017. jún. 27. 10:09
 1/9 anonim ***** válasza:
17%
Nálunk évi 1-2 alkalom. Egészségesen élünk.
2017. jún. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Igen normális!

Attól, hogy húú de egészségesen él valaki még lehet beteg a gyerek.

2017. jún. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Szeptember 12. és június 9. között kb 60 napot hiányzott a lányom betegség miatt (kiscsoportos volt).

Volt olyan, hogy 3 nap megszakítással 6 hetet volt otthon... Ő hazahozta oviból, mire kezdett kigyógyulni elkapta az öccse, aztán mi, ha szerencséje volt akkor nem esett vissza

2017. jún. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
Az én lányom tavaly kezdte az ovit. Előtte közösségbe nem járr, gyerekorvos gyakorlatilag nem látta 3 évig a kötelező státuszokon kívül mert nem volt beteg. A kiscsoport úgy telt, hogy két hét ovi egy hét itthon októbertől olyan márciusig. Súlyos, komoly betegsége sosem volt, de épp annyira volt taknyos, köhögős amivel már necces lett volna oviba vinni. Kapott C-vitamint, immunerősítöt, annyi zöldséget eszik mint szerintem kevés gyerek és mégis így telt a kiscsoport. Most kíváncsi leszek a középső csoport hogy alakul.
2017. jún. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Tök változó, hogy ki, mennyire áll ellen a baciknak, de teljesen normális a havi 1 betegség is. Óvónő vagyok. :)
2017. jún. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%

Ez telejsen normális amit leírsz.


Nekem egyik gyerekem sem kiscsoportban volt betegesebb mindegyik a második évben volt inkább betegsebb. Idén télen pl 4 hetet voltak egyfolytában itthon.

2017. jún. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A fiam most volt nagycsopis és marad még egy évet. Azt hittem, hogy az átlagosnál betegesebb, mert a kollégám csak azt mondja, hogy az ő lánya nem volt ennyire beteges. Pedig szerintem igen.
2017. jún. 27. 12:09
 8/9 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk a csoportban 23 gyerkőc van. Ebből 10 olyan, hogy szinte fel sem tűnik, ha nincs ott, mert 2 hetet van, 1-et nincs, durvább időszakokban (ősz eleje, tél közepe, tavasz közepe), van, hogy 3-4 hetet sincs oviban. A maradék 13 közt nagyjából a fele 2-3 havonta dől ki 1-2 hétre, de olyan gyerek is van a csoportban, akit egyszer sem láttam/hallottam még se köhögni, se tüsszenteni, se hányni.


Az óvónő voltam, megint. :)

2017. jún. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Most volt középsős a lányunk. 2 év alatt összesen 3, vagy 4 alkalommal volt olyan enyhe "betegsége", amire C-vitamint, max. vény nélkül kapható köptetőt kellett adni. Még a skarlátot és a bárányhiméőt sem kapta el.
2017. jún. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!