Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Egy lappangó bárányhimlős...

Egy lappangó bárányhimlős játszik egy oltott bárányhimlőssel. A szülő, aki nem volt még himlős, elkaphatja vajon így is?

Figyelt kérdés

Ha az oltott gyerek szülője nem ért a lappangóhoz, de a gyerekjátékok a házban vannak amikhez valószínű hozzáért pakolás közben és egy levegőn voltak, akkor esélyes hogy ő is elkapta? Vagy az oltott gyerek miatt kisebb az esély, mert a gyerekek együtt játszottak, nem a szülővel?


Aggódom mi lesz, mert várandós a szülő.. És ugye hiába beszélünk most erről, 2-3 hét múlva derül ki. De addig megesz az ideg..



2022. jún. 9. 08:04
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%
Ezerféle más betegséget elkaphat, ami veszélyes a terhességre nézve. Igazán kár ezen parázni. Én terhesen végig tömegközlekedtem a legzsúfoltabb járatokon és soha semmi bajom nem volt.
2022. jún. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Először is: nyugodj meg! A stressz sokszor ártalmasabb bármilyen betegségnél.


Másodszor: hanyadik trimeszterben vagy? Mert az elsőben elkapni a legveszélyesebb.


Harmadszor: tuti nem voltál bárányhimlős? Akár csak egy pár pöttyel?

2022. jún. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
63%

Nagy a valószínűsége,hogy elkapja a kismama. Én felnőttként voltam bárányhimlős, oviban dolgozom, ott kaptam el a gyerekektől. Pokoli volt, tetőtől talpig himlős voltam 40 fokos lázzal. Fogytam 5 kg-t.

A háziorvosom meg is jegyezte, hogy szerencse hogy nem kismamaként kaptam el, mert az még a babára is végzetes lehet.

2022. jún. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
11 jó, de az ovi egy fertőzőosztály, sokkal rosszabb, mint a bkv.
2022. jún. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Ha nem voltal baranyhimols terhesseg elott, ajanlott lett volna az oltas ( foleg ha a gyereked megkapta), mostmar ez persze mindegy.


Az oltott gyereknek semmi koze a tortenethez, ha te egy legterben voltal egy percre is a baranyhimlos gyerekkel, akkor igen, elkaphattad.


Ha tudsz angolul, nezz amerikai kutatasokat a temaban, mikor baranyhimlovel fertozott terhes noket vizsgaltak, szerencsere legtobbjuknel semmi gond nem lett a babaval !

Az orvost erdemes felkeresni, hogy esetlegesen fertozodhettel.

2022. jún. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Elozo vagyok (szakmabeli). Az orvos, ha kijon rajtad a himlo, 24 oran belul tud kezelni antiviralis szerekkel, a babat pedig immunoglobulin injekcioval.

Ezert fontos mar most szolni, hogy ne akkor legyen kapkodas.


Biztos nem voltal kiskorodban ?

Ha nem gond a kifizetese, en elmennek egy ellenanyag szuresre meg most, hogy ne kelljen 3 hetig idegeskedni.

2022. jún. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%
A bolcsis, ovis gyerekeknel szinte az osszes anyuka terhes a kistesoval. Valamilyen jarvany mindig van. Megis tulelik.
2022. jún. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Túlélik, vagy mondjuk bárányhimlős lesz valaki és baja lesz a babának…
2022. jún. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Nem én vagyok a várandós. Szerencsére közép időben van, ha minden igaz ez a jobbik eset. A gyerekek amúgy lehet már hamarabb is hazavitték az oviból, csak nem jött ki rajtuk.
2022. jún. 9. 13:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!