Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hányás + láz 1.5 éves babánál....

Hányás + láz 1.5 éves babánál. Mit tudok tenni ?

Figyelt kérdés
Délután belázasodott, 38.2-38.5 és étvágytalan volt. Estére hányott, 2x, szerintem már minden kijött belőle, amit evett ma. Mást nem fogad el, csak vizet. Itattam 5 percenként 2-3 kortyot,1 oran keresztül aztán elaludt. Aggódom, hogy mi fog még következni, mikor induljunk sürgősségire, mit tehetnék még ? Ébresztjem őt inni ? Kiszáradhat ? Mennyi idő alatt megy át ?
2022. okt. 31. 20:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%
Hívd fel a sürgősségit.
2022. okt. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%
Itatni kell, kortyonkènt csak. Ha hányna mèg, hìvd fel a sürgőssègit. Adj Nurofen kúpot estère.
2022. okt. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
98%
Hagyd aludni. 2 hànyàs, hasmenès nèlkül, ivott is. Ez nem veszèlyhelyzet. Kipiheni a betegsèget.
2022. okt. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%
Nézd a szárazság jeleit rajta, ha újra hányna én vinném azonnal orvoshoz. De most nem kelteném fel, biztos kifárasztotta a hányás meg a láz. Az ügyelettel azért beszélhetsz telefonon hogy mit javasolnak, hiszen mégiscsak ők az orvosok.
2022. okt. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
20%
Borsmenta tea nálam és fiamnál is mindig megállította a hányást, vagy elmulasztotta a hányingert.
2022. okt. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kapott kúpot lázra, figyelem őt éjjel, ha felkelne, megitatom. Ha hányna még, ekkor elmegyünk sürgősségire. Csak mar aggodom, mert az 2 hanyás olyan soknak tűnt, sok vízzel, nem is evett annyit amennyit kihányott. Pisi a pelusban alig van. Most meg elaludt, aggódom hogy dehidratált lesz, kb 1,5 deci víz van csak benne amit nem hányott ki.
2022. okt. 31. 20:46
 7/16 anonim ***** válasza:
46%

NE vizet adj,mert az ásványi sókaz kimossa a szervezetéből. Akár súlyos állapotba is kerülhet ilyenkor a víztől!

Nemrég a szomszéd településen került intenzívre egy ismerősöm, mert nagyon ment a hasa, és csak vizet ivott.


Ezt csak figyelmeztetésként írtam. Mivel nem megy a hasa,ez nem olyan veszélyes.


Rehidratáló folyadékot kell ilyenkor adni. ORS por feloldva vagy otthon is elkészítheted :


1 liter hideg víz, 1 evőkanál cukor, 1 teáskanál só, fél citrom leve hidegen kortyolgatva.



Az a lényeg, amit a kórházban a lelkemre kötöttek,hogy hányás után 2 órán keresztül TILOS itatni,etetni meg főleg.

2022. okt. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
ORS folyadékot próbáltam, de nem issza meg,kamilla teat is cukorral, azt sem. Egyetlen amit elfogad az a babavíz. Bízok benne hogy ezzel a 2 hányással le is zárult és reggelre kutya baja sem lesz. Ha hányna éjjel akkor rögtön indulunk sürgősségire.
2022. okt. 31. 22:04
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Remélem, csak ennyi volt.
2022. okt. 31. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Hányás már több nem volt, hanem elkezdődött a hasmenés :( ejjel 2x kakilt eléggé normális allagut, most reggel meg már sárga folyósat, amit már a pelus beivott.
2022. nov. 1. 05:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!