Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Tejallergiás kisbabák anyukái:...

Tejallergiás kisbabák anyukái: Miket esztek tejmentes diétában? Diétán kívül segített más?

Figyelt kérdés

Babám 18 hetes, néma refluxos volt, elbagatellizálta mind a doki mind a védőnő, végül önszorgalomból elhagytam a tejtermékeket 8-9 héten át, elmúlt a refluxos tünet 13 hetesen vagy ettől, vagy kinőtte...


Próbából visszaálltam 2 héttel ezelőtt a tejre kis mennyiségben, most a babámnál véres széklet 2x jelentkezett, érdes lett a bőre sok helyen, sokat erőlködik de mégis sokszor telenyomja a pelenkát, nyálkás gyakran zöldes kénes termálvízszagú kakival, benne fehér darabkák. A tünetek korábban csak ritkán jelentkeztek, persze akkor hamar el is kezdtem elvonni a tejfogyasztást. Úgy gondolom megint itt az idő nullára csökkenteni a tejbevitelemet, és az orvos is megerősített ma ebben végre elbagatellizálások helyett.


1. A diétán kívül tudtatok továbbiakkal segíteni egy ekkora babának, érdemes vmilyen vizsgálatot, módszert megfontolni?


2. Annyira nehéz volt számomra tejmentesen *változatosan* étkezni az előző elvonáskor! Imádok főzni-sütni, de csődnek érzem magam tejmentes témában. Pedig valsz. hosszú tejmentes hónapok jönnek… ha tudtok esetleg inspirációs forrást (pl. jó gasztroblog, vagy kedvenc lidl/spar stb termék), kérlek írjátok meg! Köszönöm!



2022. nov. 9. 19:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Öndiagnózis az nem diagnózis. Ha úgy érzed, hogy az orvos elodázta csak a dolgot, akkor keress fel egy másik szakembert, mielőtt bármit is tönkre teszel szegény gyerek állapotában egy esetleges általad tévesen felallított diagnózissal.
2022. nov. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én általában a kókusztejet és abból készült dolgokat vettem meg de ez ízlés kérdése. Van a csokis kókusztej, imádom.

Sajtnak nem találtam megfelelő pótlást egyedül. Van az is, de nekem nem ízlett sem nyersen, se rásütve ételre. De sokáig kerültem azokat az ételeket is, amihez tejföl vagy tejszín kell.

Tejszín pótlására Meggle vegán verziója, csak az a baj, hogy szerintem nincs is kis kiszerelésben.

Alpro termékek általában jók.

Én legtöbbször speciális boltokban vásároltam, ahol nagyon sokmindent lehet kapni de szerencsére tescoban és társaiban is egyre több ilyen termék van.


Vizsgálatok. Szerintem egyelőre nem kell, tarthatod a diétát. Ha tünete lesz hozzátáplálásnál akkor mehet a gyerekorvos ahol érdemes erősködni egy gasztro kivizsgálással kapcsolatban. Van ahol vért vesznek, más doki "csak" tejterheléssel diagnisztizál.


Van egy nagyon nagyon jó könyv, amit én használtam, de sütikkel talán neked annyira nem lenne jó, mert azok tojásmentesek is, anélkül pedig tényleg átok sütni. Tej-tojás-szójamentes étrend, kisfiam 3 évig ezekre volt allergiás, akkor jöttem bele ezekbe igazán. A tej még mellőzhető, de tojásmentesen tényleg nehéz sütni.


FB oldalakat ajánlom, ott sokat tudnak segíteni, recepteket osztanak meg egymással!

2022. nov. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Még egy gondolat. A baba örökölte, hacsak nincs az apukának ismert allergiája, lehetséges, hogy szoptatás után nem lesz könnyű visszavezetned a tejet magadnak. Én mióta nem szoptatok bűnözök néha de utólag jöttem rá, mennyi panaszt okozott nekem, és inkább kerülöm a tejtartalmú dolgokat. Ettől persze lehet neked nem lesz gondod ezzel.
2022. nov. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a szuper tippeket! 1-es: persze, teljesen jogos, hogy ne dr.google mondja ki a diagnózist még ha az én tejtermék-megvonásommal nem is tudok nagy kárt okozni neki, pótolom a kalciumot stb. A védőnő és az orvos kicsit rutinból tolja (“hát anyuka, minden baba ilyen”), ez egészen a véres székletig tartott, most a jóváhagyásával nyomom a diétát.
2022. nov. 10. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!