Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Idegrendszeri éretlenséggel...

Idegrendszeri éretlenséggel diagnosztizált és kezelt gyermekek mennyit javulnak?

Figyelt kérdés

Azt mondta a doki, hogy ez áll fenn nálunk, 2 hét múlva kezdjük a kezelést 2 évesen. Nektek milyen tünetek voltak és mikor vagy mennyit javultak?

Nálunk olyan, mintha gyakran elfáradna az agy és nem hall meg semmit, de van hogy bármit kérek teljesíti. Illetve nem szereti a ruhákat és nem lehet sétálni vele, mert folyton sír, hogy a kezét ne fogjam meg.


2022. nov. 27. 15:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
85%

Attól függ honnan indul..


Nalu k senki nem mondja meg ròla, sôt a legtöbb dologban az àtlag felett àll.


Neki nehezen megy az utànzàs, testkèp.. mègsi biciklizett 4 èvesen simàn 2 kerèkkel.


Hamar elfàrad szintèn, de nàlunk szemproblèma is van, így nem csoda..


Egyèbkènt nem kezdett el beszèlni, emiatt vittük fejlesztèsre.


A nem hall meg semmit, ne fogd a kezem, ès bedacol minden 2 èvesre igaz szinte ( a kicsi 2 most, nincs idegrendszeri gond, ès ezek igazak)

2022. nov. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
51%

Ne izgulj, ez javítható dolog. Gondolom szenzoros érzékenység áll fenn, ha nem szereti a ruhákat, a kezét ne fogd, az inkább a dac korszak kezdete. Olvassatok sokat a témában mint szülők, sok fejlesztő játékokat bemutató videó is van fent a neten. A korai fejlesztőben amikor mentek, kérdezz a fejlesztőtől mindent, én onnan kaptam a legtöbb jó tippet, de mivel nem ismerem a gyermeked, így nem biztos hogy jó ötlet tanácsokkal ellátni.

Lényeg hogy legyen napirend, minden nap legyen 1 óra legalább csendes (ha esetleg szokott menni tv stb, akkor 1 órára kapcsold ki), ilyenkor lehet a szenzoros dolgokat csinálni, pl mi fitnesz labdán ülünk, csepphintaban játékok, szenzoros szőnyeg ilyesmi.., nem tudom milyen kérdésed lenne, ez sajnos elég gyakori a gyerekek körében viszont nagyon jól fejleszthető, a gyerek integrálható lesz, ha esetleg ez lenne a kérdés.

2022. nov. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
77%

Ez így megfoghatatlan.

A neuropszichológust vagy a neurológust kérdezd, aki megállapította.

Nem mindegy, hogy miért, hogy mennyire.

2022. nov. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
82%
Ez egy csomó dolgot takarhat. Az én fiamnak leginkább a figyelmével van baja és a memóriájával, de ennel sokkal bonyolultabb a dolog, amivel most senkit sem szeretnék farasztani. 3 éves kora óta járunk fejlesztésre, mert egy mukkot se szólt 3.5 éves koraig.. Most 5 évesen nagyjából olyan, mint egy átlagos 5 éves. Talán kicsit más, mert mindent másképpen ért meg mint egy átlagos gyerek, de ő ebben jó. :)
2022. nov. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Ő inger kereső ...

Forog, ugrál, direkt hangokat kelt, egymás után többször a fa táblát, labdát, stb.

Mikor fog jobban figyelni rám?

Ti gyermeketek is sokat csuklott pocakban és/vagy utána?

2022. nov. 27. 23:37
 6/20 anonim ***** válasza:
52%

Enyém sokat csuklott, de csak magzat koraban.


Az én fiam (5) még most sem mindig figyel, de sokkal jobb mint mondjuk 2 éve. Azért ne felejtsük el, hogy 2-3 évesen tombol náluk a dackorszak is alapból.


Nálunk nagyon fontos, hogy lehetoleg mindig kipihent legyen a gyerek és ne essen le a vércukorszintje. (az első a napirenddel érhető el a második meg valami egészséges nasival, pl gyümölcs)

Javasolta a gyerekorvos továbbá a halolajat, én azt egy időben adtam neki. Az jót tesz, esetleg járj utana, hogy azt érdemes lehet-e nektek is szedni, meddig erdemes, hogy érdemes.

2022. nov. 28. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Szobatisztaság kialakulása?
2022. nov. 28. 08:42
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Az a legfontosabb?

Az idegrendszerileg éretlen azt jelenti, hogy a kortársaihoz képest több területen lassabban fejlődik, megkésettséget mutat. Ebbe ja, beletartozhat a szobatisztaság is, de az nem megkésett 4 (!) éves korig. Az átlag pedig 3 éves kora körül érik meg.

2022. nov. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Nem, csak kiváncsi vagyok, hogy ha elhordom minden féle vizsgálatra, akkor pl. fél év múlva sétálhatunk e kézenfogva, hogy nem az úttestre akar futni egyből, vagy sikitozva toporzékolunk majd az utcán 4 évesen is, mert nem érti hogy a járdán közlekedünk?

Sikerül e jeleznie, hogy wc re kell mennie?

Elfogadja e hogy az iskolában szabályok vannak?

Megtanul e rendesen beszélni?

Abba hagyja-e a kényszeres dolgait?

Mikor engedi majd betakarni magát, vagy sapkát felvenni?

Mikor érti meg, hogy a halastóba, szökőkútba nem futunk bele azonnal?

Rengeteg dolog van, ami miatt aggódom, ami zavar, ami miatt sírok és alig alszom.

Szeretném reálisan látni a dolgokat. Várom, hogy megnyugodhassak kicsit.

2022. nov. 28. 12:58
 10/20 A kérdező kommentje:
Kezelésre a vizsgálat helyett
2022. nov. 28. 13:01
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!