Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Van rá esély hogy autista?

Van rá esély hogy autista?

Figyelt kérdés

Ami miatt aggódom:

1 éves a kislányom. Borzalmasan válogatós, kb csak a szilárd èteleket eszi meg. Mozgásfejlődèse lassabb volt hipotonia, felül feszesség miatt. Szereti pörgetni az autó kerekeit. Kortársaihoz képest én azt látom hogy kevesebbet gagyog, sőt szerintem nem gagyog sokat egy nap.


Amit pozitívnak látok: folyamatos szemkontaktus, nevére rögtön figyel, ha megkérdezem hol a lámpa, cica, autó, lábad, fogad stb mosolyogva megmutatja. Ha azt mondom kip Kopp kopogok elkezd kopogni. Utánoz, pl tapsi tapsi, Vagy megmutatom hogy kell játszani egy játékkal, és ő is bedobja a formát. Kutyának szereti dobálni a labdát.



Azt veszem észre hogy a kortársai között sokan már megjelentek az első szavak, előbb volt a mozgásfejlődésük, szerintem le vagyunk maradva.


2022. dec. 17. 11:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
97%
Elárulod, hogy mi utal autizmusra a leírásod alapján?
2022. dec. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Pl. az étkezés körülötti küzdelem, hogy nagyon szelektíven eszik. Illetve a megkésett mozgásfejlődés és félek hogy a megkésett beszéd fejlődésbe is bele fogunk esni.
2022. dec. 17. 11:31
 3/21 anonim ***** válasza:
94%
Ember, a megkésettségének, már ha megkésett, az izomtónuszavar az oka. Miért akarsz mást belemagyarázni?
2022. dec. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Mert az szerintem nem függ össze a beszéddel, illetve a válogatóssággal biztosan nem. :(
2022. dec. 17. 11:36
 5/21 anonim ***** válasza:
87%

🤦‍♀️

Egy újabb auti mumusos anyuka



3 éves korig kb minden kisgyermeknek van autisztikus vonása. Nem hiába nem diagnosztizálják 3 éves kor előtt, csak a nagyon nagyon szélsőséges egyértelmű eseteket.


Az a baj, hogy rengetegen fel sem fogják, hogy minden gyerek más.

Egy 1 éves kisgyerekről beszélsz, és gyanítom mint a legtöbb első gyerekes, irreális dolgokat vár el a gyermekétől, korán felül.

A legnagyobb hiba pedig ott kezdődik, hogy NE HASONLÍTGASD MÁS GYEREKHEZ a sajátodhoz.

2022. dec. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
93%

Már hogy a fba ne függne össze!

A beszéd MOZGÁS. Finommotorika. Az izomtónuszavar kifejezetten hatással van rá. Ez egy.

A másik, hogy eleve a nagymozgás indukál minden további kognitív fejlődést. Nagyon is jellemző, hogy a megkésett mozgás, a beszédfejlődésben is késést okoz.

A válogatás meg eleve normális.

2022. dec. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
79%
6-os: A kivétel biztos erősíti a szabályt, de az én gyerekem minden nagymozgást később csinált, bár határidőn belül. 16 hónaposan indult el. Mégis egy évesen szavakat mondott, másfél évesen rövid mondatokat, 2 éves korára folyékonyan beszélt. 🤷
2022. dec. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
77%
7-es vagyok: megkérdezhetem, miért lettem lepontozva?
2022. dec. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
88%

7, nem feltétlenül kivétel.

1: A gyereked szájizomzata kórosan feszes vagy hipotón volt?

Ha igen és ennek ellenére korán beszélt, akkor csoda.

2: Valóban megkésett volt, vagy csak a szomszéd Józsikához képest? Pl: kúszás 10 hónapos kor után, mászás 13 hónapos kor után, kapaszkodva felállás 12 hónapos kor után, járás 18 hónapos kor után?

Ezek a klinikai megkésettség határai.

2022. dec. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
64%
9: Nem, neki nem volt izomtónus-problémája, többször ki lett vizsgálva, normál és neurotipikus. Csak később csinált mindent, bár az általad leírt "klinikai" határba belefért. Csak ugye az "1 éves korára el kell indulni" típusú hozzáállashoz képest volt megkésett.
2022. dec. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!