Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 5 éves kislány folyton hasfájá...

5 éves kislány folyton hasfájásra panaszkodik. Van módszer a kiderítésére?

Figyelt kérdés
Lányom több hónapja, napi szinten hasfájásra panaszkodik. Semmi nem utal emésztési zavarra, jól táplált, jókedvű, széklete rendszeres. Az orvosának is többször említettük de ő is azt mondta, hogy semmi nem utal rá. Van arra módszer, ami megmutatja, hogy valós gond van-e, vagy csak figyelem felhívás? Holnap megyünk vér és vizelet vizsgálatra.

2023. jan. 2. 23:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Széklet vizsgálat?

A fiam éjjelente mondta, de nem is foglalkoztam vele, mert napközben sosem mondta.

Oviból hívtak, hogy gilisztás, kikezeltük, azóta nem mondja hogy fáj a hasa.

2023. jan. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Milyen orvos? A gyerekorvos? Én vinném tovább a friss véreredménnyel gasztroenterológiára.
2023. jan. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hasonloan volt a 7 evesem, tejfeherje allergia derult ki.
2023. jan. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Felnőttként hasonlóan vagyok:


1. Laktózintolerancia

2. Napraforgó (olaj) allergia

3. Zeller

4. Glutén (amúgy ez teljesen negatív, háromszor megcsináltattam, de nagyon puffadok tőle ennek ellenére)

2023. jan. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%
Vérvétel, ultrahang első körben.
2023. jan. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Próbáltuk egy ideig laktózmentes termékekkel, és volt hogy szinte tejtermék mentesen is, nem hozott eredményt. De köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak, jó tudni hogy nem csak a laktóz és a glutén lehet a ludas.
2023. jan. 2. 23:39
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Tejfehérje allergiánál nem elég szinte tejmentesen étkezni.


Gasztrora kell vinni, ott kivizsgálják, sok oka lehet.


Sok sok féle egyéb intolerancia is létezik (fruktóz, hisztamin pl), soknál közülük kevésbé jellemző bőrpanasz vagy hízás elmaradása.

2023. jan. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!