Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Bexsero nagyobb korban már...

Bexsero nagyobb korban már vagy felnőtt korban okoz e valami problémát ?

Figyelt kérdés

Sziasztok , van egy 3.5 éves fiam akinek kicsi korában azért nem adattam be a két fizetős agyhártya elleni oltást mert sajnos itthon a környezetünkben a szüleim és a rokonok annyira le beszéltek róla hogy féltem . Féltem be oltattni is de igazából a betegségtől meg jobban . Azzal hogy nagyon ritka betegség és hogy a mellékhatások nagyon veszélyesek tudnak lenni , na de most a környezetünkben levő szomszéd kisbaba 5hos agyhártyagyulladásban szenved szegény intenzíven van . Rettegek hogy elkapja a fiam mióta szülő vagyok ettől a betegségtől nagyin felek . Ki is irattam a fiamnak tegnap a háziorvossal mint a két típusra való oltást de már megint kapom h majd felnőtt korban jön ki a probléma stb és h az orvosok még szép hogy ajánlgatják mivel nem olcsó és kell hogy fogyjon stb tudom butaság de mikor már ezerszer bele ültetik a füledbe felek :D

Most beteg a fiam lázas köhög orra folyik , kicsit valadekos az egyik szeme de ha meg gyógyult teljesen nem tudom mi tevő legyek


2023. jan. 4. 18:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Megkapta a babám makk egészséges, rokonaid idióták.
2023. jan. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A bexero oltás a leggyakoribb ágyhártya elleni oltó anyag csak túl drága ezért állambácsi leszarja.

Kérdezd meg az orvosodat, hogy ilyenkor is beadatható e

2023. jan. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Az én anyám kora-újszülött-kisgyermek ápoló. A lelkemre kötötte hogy adassam be neki.
2023. jan. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, biztosan a rokonokra hallgatnek, nem pedig az orvosokra, ugye :)

Kerdezo, hol az eszed? Hogy lehetsz ennyire befolyasolhato? Kit erdekel, hogy a kasszas mancikanak mi a velemenye az oltasrol?

2023. jan. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
#3 vagyok, utólag látom hogy nem egyértelmű, nem anyámnak adattam be hanem a gyerekemnek 😃
2023. jan. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
32%

Az agyhàtyagyulladàst rengeteg fèle kórokozò okozhatja, ezèrt kicsit lutri, hogy majd megvèdi-e az oltàs. Mert ha nem pont az a kòrokozò tàmadja meg, ami ellen oltatod, akkor nèzhetsz, mint a moziban. Bàr az agyhàrtyagyulladàs mindig veszèlyes, de ha könnyen kimutathatò ès antibiotpikumra reagàlò kòrokozòtòl kapja el, az egy fokkal jobb, mint ha ezeket kiszorìtja egy ùj, ismeretlen törzs.

Az, hogy ha kis koràban oltod ès nem esik àt a betegsègen, de felnőttkoràban elkaphatja, ès súlyosabb, az a rubeolàra, mumpszra, kanyaròra, bàranyhimlőre igaz. Kisgyereken 1-2 hèt alatt àtmennek, felnőtt belehalhat. És az oltàs nem vèd egy èleten àt.

2023. jan. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

6: rosszul tudod, ez nem a rotavírus, hogy millió plusz egy kórokozó okozhat még cifrafosast, itt kifejezetten a leggyakoribb formák ellen védenek a vakcinák (B, C, Y, stb). Nem az antibiotikum érzékenységgel van a gond, hanem a borzasztó magas időfaktorral. Hiába reagál jól a baci az antibiotikumra, ha annyira gyors a betegség lefolyása, konkrétan órák (!!!) hogy mire a gyerek diagnózishoz jut, gyakorlatilag halott de minimum súlyosan agykárosodott, akármilyen csilivili antibiotikumot kap. Ezért érdemes oltatni...


Kérdező: és mi baja lesz a gyereknek? Mert ez nagyon frankó, hogy "mer felnőttként baja lesz", de némi konkrétumot is elárult az akadémikusokból álló família?

2023. jan. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Pl mint a corona vírusnal hogy oltás után elég sokan hirtelen meghaltak , és ne 30-40eves szülőket kepzeljetek hanem 57eves anya . Úgy van vele Ani nem kötelező az nem is annyira veszélyes és gyakori , én tudom h jó persze nem arról van szó csak mikor itthon bele ültetnek valamit a fuletekbe csak aggódtok legalábbis én igen
2023. jan. 4. 22:51
 9/12 anonim ***** válasza:
3 oltást is kaptam ebből egyet terhesen és élek... csaladtagjaid idióták oltások terén,mi lenne ha az orvosra hallgatnál aki ezt tanulta? Vagy nézd meg youtube-on az zállatorvost,nagyon jol elmagyarázza a covid oltást,de ez kB minden oltasra igaz.
2023. jan. 5. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Elhiszem hogy nem értetek egyet vagy számotokra kiábrándító de egy ismeretlen emberre akinek van egy olyan véleménye ami nektek nem tetszik hogy mondhatjátok rá hogy idióta ? Elkeserítő emberek vannak esküszöm
2023. jan. 5. 05:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!