Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Kezdődő tüdőgyulladásra 1...

Kezdődő tüdőgyulladásra 1 vagy 2 Audmentin duó 400as ?

Figyelt kérdés
Ma voltunk fiammal az orvosnál és kezdődő tüdőgyulladása van amellett piros a torka és mar vagy 4napja lázas szegénykém (ma mentünk 2.jara a héten ) háziorvosnál voltunk szerdán o azt mondta h nem kell antibiotikum csak kicsit piros a torka , de ma elvittem egy másik orvoshoz maganba persze mert másképp sajnos nem tudjak normálisan megvizsgálni az embert csak ha perkál. Na és mondtam doktornőnek h van otthon 2 doboz augmentin duom meg a múltkor írta ki a háziorvos de akkor meg nem adtam be neki mert helyre jött anélkül is . 2x5ml irt ki azaz egy üveg 3.5nap elfelejtettem megkérdezni hogy mind a két üveggel meg igya vagy csak az egyikkel . Persze hétfőn felhívom most csak kiváncsi vagyok
2023. jan. 6. 22:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Minimum 5 napig kell szedni általában vagy 7
2023. jan. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mind a 2 gyerekem szedett mostanában. 7 napig kellett szedníük
2023. jan. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem védem a gyerekorvosotokat,mert nem tudom milyen,de én pénteken hazahoztam a gyerekem az oviból úgy hogy kutya baja nem volt, hétfőn vittem orvoshoz mert volt egy kis hőemelkedés, utána láz,meg egész hétvégén kb semmit se evett és már tüdőgyulladása volt.Ezzel csak azt akarom mondani, hogy 2 nap alatt is kialakulhatott úgy, hogy szerdán meg nem volt,de péntekre már lett.

Nálunk 10 napig szedte rá az antibiotikumot,minden 3. nap ellenőrzésre vittük.

2023. jan. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szóval amikor írt antibiotikumot a gyerekorvos akkor nem adtad be a gyereknek, amikor meg nem írt, akkor elmentél maszekhoz, hogy kapjon antibiotikumot a gyereked.

Csak nehogy bajt okozz a gyerekednek, miközben doktor nénit játszol képzettség nélkül.

2023. jan. 7. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Úgy bírom az ilyeneket mint az utolsó

🥲

2023. jan. 7. 02:07
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

És a maszek orvos elengedett úgy, hogy bemondtál neki ennyit, otthon van antibiotikum és egy írásbeli adagolási útmutatót sem adott, miből mennyi és hány napig? Az igen.


(Segítek, minimum egy hét, de inkább 10 nap.)

2023. jan. 7. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem csak az jutott eszembe, hogy ez a maszek gyerekorvos is csak ,,carik" a betegre. Ha lelkiismeretes, akkor már hétfőre visszahív és nem telefonálni kellene, hogy mennyi ideig szedje az antibiotikumot, mert van hogy egyáltalán nem használ az antibiotikum és akkor kórházba kell vinni a beteget. Egy hétvége alatt baromi sok dolog történhet, akár kétoldalú tüdőgyulladása is lehet a gyerekednek.Én a saját esetünkből látom, hogyha valóban ilyen van( az amúgy nálunk is csak telefonon rendelő gyerekorvos)azt komolyan veszik és követik vizsgálattal, hogy hogy alakul a beteg állapota.
2023. jan. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!