Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Adható kakukkfű 20 hós gyereknek?

Adható kakukkfű 20 hós gyereknek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kisfiam az utóbbi hónapokban elég sok gyógyszert szedett. Torokgyulladás,fülgyulladás, tüszős mandulagyulladàs, megfázásból fulladás, 2 fajta antibiotikum, egyik vénásan. Az utolsó fulladásos megfázása Dec. 22-én kezdődőtt, de megmaradt a köhőgés, ami hurutos, nem vészes, de mivel kiköpni nem tudja, sokszor meghánytatja. Orvosunkhoz azért szeretném vinni a fennmaradó köhögéssel, mert valószínű megint antibiotikumot írna, mint mindenre. Próbálok valami természetes dolgot keresni neki. Nem vészes, tehát nem 0-24-ben köhög, hanem napi 4-5* és inkább éjszaka jön rá, mikor ha kihányja a váladékot, el is múlik. Hagyma tea nem vált be. Tengerisós orrsprayt használunk. Van porlasztónk is, napi 1*, ha éppen hagyja, (sajnos nagyon nem bírja) tudom 5-10 percig porlasztani Salvus vízzel. Most vettem egy gyógynövényboltban kakukkfüvet, ami nem filteres, hanem a száraz. Azt ajánlották, hogy egy evőkanállal tegyek 2dl vízbe, és ezt adjam neki. Valóban lehet így adni 20 hós, lassan 2 éves gyereknek? Olvastam, hogy a teát a fürdővízhez (kis kádban fürdik) is hozzá lehet önteni.!? Van aki adta és nem lett baj tőle? Esetleg valami más tanácsotok nem lenne? Előre is köszönöm, ha válaszolsz! :)

2023. jan. 11. 12:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez csak gyógynövény, nyugodtan csinálhatsz belőle teát (az 1 evőkanál 2dl módon), de nem garantálom, hogy ízleni is fog neki. Fürdővízhez sokkal több kell, mint amit feltételezhetően vettél.

Gyógynövényes köptetőben nem gondolkodtál?

2023. jan. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! 40g az egész, akkor gondolom az kevés lenne. De egyébként fürdetni is lehetne akkor benne? Csak mert azt olvastam, hogy ugye nyákoldó hatása van, nem e fog majd estére jobban köhögni, ha fürdetném benne.!? De végülis ki kell próbálni, mert lehet hogy neki nem is használ.

De, de nézegettem. Nem tudok dűlőre jutni, lándzsás utifű, sinupret csepp. Vannak még másfajták is? Azt olvastam a sinupretben alkohol van, azt inkább kihagynám. Ha van más is, megírnád kérlek? Ambroxol tevát kapott legutoljára, vagyis ha köptető kell, akkor azt írja mindig a doki, de utolsó alkalommal nem használt :O No, de ugye ez mégiscsak gyógyszer, inkább valami természetes megoldást keresnék, feltéve ha egyáltalán ő reagálna ezekre! A stodal is olyan volt, mint halottnak a csók, más esküszik rá :)

2023. jan. 11. 13:50
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha van a környékeden valami jobb kinézetű gyógyszertár, ott is elmondhatod, hogy milyen panaszra szeretnél természetes köptetőt. Én anno, ha ilyen volt, mindig a lándzsás útifűnél kötöttem ki :D

A kakukkfű valóban jó nyákoldó, de nem fog tőle jobban köhögni. Viszont mindenképp lényeges, hogy ami összegyűlik, így vagy úgy kijöjjön, és ne tapadjon le a tüdőben. Mert ugyebár a köhögés azért van, mert valami irritálja a tüdőt.

A 40g-ból is csinálhatsz főzetet, de legjobb esetben legalább 70-80g kéne egy fürdéshez. Úgy érdemes csinálni, ha nincs nagyon apró lyukú szűrőd, akkor rendes zokniba beleteszed a füvet, azt 2-3 liter forrásban lévő vízzel leöntöd, hagyod állni benne kb 15 percig, és mehet bele a fürdővízbe.

A zokni azért kell, mert a kakukkfű elég apró, és ne legyen maszatos a víz.

Ha tudsz egy kis párát csinálni a fürdőszobában, az sem árt mellé.

2023. jan. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért nem csodaszer a kakukkfű, ne várj tőle sokat. Fürdeni szerintem felesleges benne. Van ilyen kakukkfüves nyalóka köhögésre, attól mindig jobban köhög, este nem is merem adni, szerintem adhatod 2 évesnek.
2023. jan. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A mellkas bedörzsölős krémek (baby luuf, kinder luuf) is kakukkfüvesek, az én gyerekeimnek nagyon jót szokott tenni. Éjszakára szoktam kenni, a pizsi alá trikót adok, hogy még jobban melegítsen.
2023. jan. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Gyerekem 20 éves elmúlt, de annak idején nagyon bronhitises volt, és ha van tüzelős kályha egy olyan lábas, amit már fozesre nem alkalmas, de még nem lyukas, néhány fenyőfa agacskat megöntesz vízzel párologtatónak a szoba levegőbe ajánlott, ha nem allergiás éjjel nappal legyen a kályha tetején, akár cserép kályhara is mindig raktak nekünk is a szüleink ágy csak sima vizet hogy parasabb legyen a levegő.
2023. jan. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!