Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Honnan tudom, ha tüdőgyulladás...

Honnan tudom, ha tüdőgyulladása van?

Figyelt kérdés

Fiam múlt héten kezdett köhögni,5 napig, de semmi egyéb baja nem volt.

Mára viszont hőemelkedése lett erős fejfájással, ami nem múlik, mélyről jövő köhögéssel, taknyolással, torokfájásal.

Bágyadt, és óránként visszaalszik.

Az orvos szerint nem pihente ki magát, és fellángolt a múlt heti betegség.

Azt nem tudom, hol van az a pont, mikor mindenképp látnia kell orvosnak, illetve hogy én hogyan ismerem fel, ha tüdőgyulladása van. Ez aggaszt.

Az orvosunk általában nem fogad mindenféle náthával, influenzával. Tud a betegségről,ma szóltam neki, de csak tüneti szereket írt. Nyilván nem látta, nem lehet csak úgy odaállítani, csak időpontra, pár nap múlva. Köptető, lázcsillapító, stb..., amikkel kezelem.

Szóval nekem kell résen lennem.

Ez lehet influenza is akár, bár múltkor 40-41 fokos láza volt 4 napig, és nem ment le. Nyilván valami vírus lehet a suliból.

8 éves, és szeretnék azonnal orvoshoz fordulni, ha nagyobb baj lenne.

Tüdőgyulladást én hogyan veszem észre? Nem vihetem minden nap orvoshoz!


2023. febr. 13. 09:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%

Ohh dehogynem, ha nagyon lázas nem csillapodik vidd orvoshoz nem tudom mit képzelnek magukról ezek az orvosnak nevezett valakik… viccnek tartom, hogy gyerekeket táv gyógyítanak válts orvost!

Amugy a tüdőgyulladásnál fájhat a háta és magas láz is kísérheti.

Nem minden nap kell vinni, hanem amikor beteg amelyik orvos meg nem vizsgálja meg az nem orvos.

2023. febr. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Mert úgy hallottam, nem minden tüdőgyulladás okoz lázat. Ezért bizonytalankodom. Egyébként orvost váltottam, az előző miatt kórházba került a fiam, az unokatestvére szintén, nem vette észre a vakbélgyulladását, és a tesóm tüdőgyulladását sem.

Szóval most az asszisztens telefonon és üzenetben a szűrő, az első vonalbeli "orvos", és ha súlyos, csak akkor jutunk el az orvosig.

2023. febr. 13. 09:47
 3/12 anonim ***** válasza:
42%

Nincs ezzel rendszerrel semmi baj, nálunk Hollandiában is így működik: az asszisztens képzett szakemberek,a tünetek alapján el tudja dönteni, szükséges e az orvos vagy sem.



Off Érdekes amikor egy családban ennyi ember félre diagnosztizalnak....

2023. febr. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy magas láz, mellkasi fájdalom, ami köhögésnél fokozodik, felületes, szapora légzés és szapora pulzus a tunetek
2023. febr. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

Az én lányom csak bealszik általában. Minden évben van neki tüdőgyuszija.

De durván. Ebédkor rágás közben pl.

Szóval az aluszékonyság gyanús!


Emellett gyengeség. Nem bír 20m-t menni.


Nálunk ezek a jelek.


Volt,hogy a házi gyerekorvos fel se ismerte.

Rohantam vele az ügyeletre(sürgőre),mikor meghallgatta a háziorvos, és azt mondta, nem hall semmit.


Mondtam a kórházban, hogy vizsgálják meg alaposan, mert valami nagy baja van.

Kiderült, hogy a szíve mögött volt tüdőgyulladása.

Egy hétig hordtam ki reggel-este injekcióra a kórházba.....


Ennyit a háziorvosokról.

2023. febr. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%
Szóval ha gyanús,vidd ki inkább az ügyeletre. Sürgőre. Ott meg is röntgenezik.
2023. febr. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
44%
Ja. Tüdőgyulladás a szív mögött.... Igaz, a szív a tüdő között, mögött helyezkedik el, dehat ja....
2023. febr. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Egyébként az az orvos diagnosztizált félre mindenkit, aki egyébként a ' legmenőbb ' a városban. Mindenki őt sztárolja, hozzá akar járni, de egyébként egy bunkó, felszínes kihaénnem típus, utáltunk hozzá járni a viselkedése miatt.

Egyébként mindhárom gyerek kórházban kötött ki, a fiam és az unokatestvére egy életen át viselik a nyomokat... Sajnos az unokatestvérnél tovább bonyolódott a dolog, a Bethesdában még az infúziót is félre szúrták, így most hiányzik egy darab az alsókarjából.

2023. febr. 13. 10:04
 9/12 anonim ***** válasza:
72%

Ezt az orvos mondta így. Gondolom, mivel ő egyedül vette észre,hogy mi a probléma, nem beszélt hülyeséget.

Lehet,hogy a megfogalmazása nem volt pontos egy laikus számára,de ő tudta,hogy mire gondolt,nyugodj meg.

2023. febr. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ha nem tetszett a gyerek,swm a doki válasza vittem az ügyeletes korházba
2023. febr. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!