Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Tejallergia esetén mivel...

Tejallergia esetén mivel helyettesíted a tejet kisgyereknél?

Figyelt kérdés
Tippeket kérek, egyrészt joghurt, puding, tehát nasi helyett, másrészt főzéshez pl tejszín helyett.
2023. febr. 26. 07:27
 1/7 anonim ***** válasza:
24%

Hát szerintem ma már ez nem olyan nagy feladat, ebből mindből létezik laktóz mentes változat. Egy 5 mp-es keresés volt googl-ben.


[link]

2023. febr. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg növényi tej? Az alpronak van pl pudingja és főző tejszíne is.


Amúgy ha nem akarsz állandóan növényi tejet venni, akkor praktikusabb lehet olyan gépet venni, amivel otthon is tudsz ilyet készíteni. Pl rizsből talán olcsóbban meg lehet úszni, mintha megvennéd.

2023. febr. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Alpro termékekkel tudom helyettesíteni a dolgokat, mandulatej, rizstej, rizstejszín, zabitalos kávé, vegán margarin, még túró helyettes termék is van bio boltokban. Nem olcsó, de ezekkel lehet teljes értékű ételeket csinálni.
2023. febr. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%
Első, a laktózmentes nem megoldás a tejallergiára, mert sokszor a tejfehérje a gond, amit a laktóz (tejcukor) kihagyása nem old meg, csak a teljesen tejmentes étrend.
2023. febr. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%
Első, a kérdező tejallergiáról kérdezett, az tök más, mint amiről te beszélsz....
2023. febr. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Van otthon növényi tej készítőnk, abban szoktam kókusztejet csinálni (kölest is teszek hozzá, hogy kicsit testesebb legyen). Jobban megéri, mint megvenni a boltban literenként közel egy ezresért. De italként nem fogyasztja, ahogy a tejet sem tenné. Szóval ezt inkább csak kásához használjuk például. Joghurtnak kókuszgurtot kap, natúrt, és azt tuningolom gyümölcsökkel. Főzéshez ha nagy ritkán szükséges, akkor aroy kókusztejet, vagy kókusztejszínt használok. Azok sűrűbbek. Pudingot lehet csinálni szintén ebből az aroy kókusztejből és tápióka keményítőből (azért ebből, mert nem vagyok hajlandó a génmódosított kukorica keményítőt etetni vele, ugye sosem lehet tudni hol termesztették az adott kukoricát, de ezt persze mindenki maga mérlegelje, csak megemlítem).
2023. febr. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Alpro cuccok, vegán termékek. Szerencsére egyre több helyen kapható ilyesmi.
2023. febr. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!