Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Vizeletgyűjtő zacskó felhelyez...

Vizeletgyűjtő zacskó felhelyezése előtt hogyan és mivel kell fertőtleníteni kisfiúknál?

Figyelt kérdés

Két orvos és egy gyógyszerész teljesen mást mondott:

- Neomagnol/ Octanisept/ szappanos víz

- nem szabad hátrahúzni/ teljesen hátrahúzni


Az egyik orvos szerint kisfiúknál előfordulhat kevés baktérium a felgyülemlett fityma alatti váladékból, a másik kórházat helyezett kilátásba.


Szeretném ezt elkerülni, ezért én szívem szerint teljesen hátrahúzva alaposan fertőtleníteném, de azt mondták, csak kívülről szabad..

Pelenkás baba amúgy.


2023. ápr. 16. 08:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Legtöbb babának hátra sem lehet húzni, nem hiszem hogy úgy kellene. Steril vizeletet csak katéterrel tudnak venni.
2023. ápr. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mivel egyáltalán nem szabad húzgálni, így azt "követném", aki ezen az állásmódon van.

Egyébként ha nem húzgálod egyáltalán, akkor nem is lesz váladék alatta, mert az élettanilag letapadt fitymának pont ez a szerepe: a védelem.

Ezt cs...ik el sokan azzal, hogy módszeresen kínozzák a gyereket.

Kívülről kell csak fertőtleníteni. A szappan szárít. Kórházban változó, hogy mivel csinálják. Leggyakoribb talán a hígított betadine. De az octenisept otthon egyszerűbb. Zacsit is befújni, várni míg megszárad, majd utána fel a zacskót és ne pelenkázd be, hanem várj.

Fiúktól baromi egyszerű mintát venni.

Lányoktól horror.

2023. ápr. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%

Nekem annyit mondott a gyerekorvos, hogy vízzel mossam le, utána hagyjam megszáradni teljesen és utana tegyem rá.

Nem kell fertőtlenítgetni. A steril zacskót meg főleg nem. Hiába fujod le, hagyod megszáradni, a fertőtlenítő nem parolog el 100%ra, belekerül a mintába.

2023. ápr. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Rosszlovas válasza:
77%

Kedves utolsó, szerintem nem ARRA a zacskóra gondolt az előtted válaszoló...

Hanem, tudod,ami már gyárilag rajta van a gyereken...

Nekünk is csak sima, szokásos babafürdetős lemosást mondták, s azt, hogy ne pelenkázzuk be, amíg nem pisil.

2023. ápr. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

Ómáj.. nem gondoltam volna, hogy valaki félreérti a zacsit, amikor ugyanazon a mondaton belül ott a zacskó is.

Természetesen NEM a steril vizeletgyűjtőt kell lefújni, hanem a gyerek herezacskóját áttörölni/lemosni/befújni kinek tetszése szerint, hogy 1, székletmaradványból származó baktérium véletlenül se kerülhessen a mintába, 2, mert ha nem teljesen tiszta és száraz az egész terület, akkor rosszabbul tapad a mintavételi zacskó. Pl: van aki mindent bekrémez, na a krémben rengeteg baci felszaporodik, plusz a zsíros felületen nem tapad

2023. ápr. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%
Nem kell fertőtleníteni semmit. Lemosod simán ahigy fürdetésnél szoktad és kész. Nem kell huzogatni a fitymát sem.
2023. ápr. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egyébként a tanácsadáson a doktornő teljesen hátrahúzta neki, meg is lepődött, hogy ritka az ilyen, szóval elméletileg lehetne, de én fürdetéskor csak annyira szoktam, amíg még nem kell erőltetni.


Azért kell amúgy ismételni a vizsgálatot, mert az előző eredmény szerint "baktérium: kevés" volt benne.

2023. ápr. 16. 11:18
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy baktérium kevés? És hogy milyen baktérium?
2023. ápr. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Baktérium- szám az ül- ben: kevés


Ez van a leleten pontosan.


Tenyésztés nem volt eddig még.

2023. ápr. 16. 14:15
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

És miért nem?

Értelme nincs általános vizeletvizsgálat miatt zacskóval szenvedni.

A kezeletlen HUTI maradandó károkat okoz.

A tenyésztésnél eleve rögtön kiderül, hogy rossz fertőtlenítés eredményezte a pozitív mintát, vagy tényleg van ott valami.

2023. ápr. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!