Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Kire hagyod a gyereket, ha beteg?

Kire hagyod a gyereket, ha beteg?

Figyelt kérdés

Ovisom van, elég sokat beteg. Ti kire hagyjátok ilyenkor? Főleg olyanok válaszát várom, akik nem tudnak állandó home officeban lenni. Nekem kb 2 éve már nem nagyon engedik a sok home officet, havi 2-3 nap maximum.

Szóval home offical egy minimálisat tudok megoldani.

Nagyszülő egy sincs. Rokonok, barátnők maguk is dolgoznak, amúgy is nekik is szinte mindnek van saját gyereke.

Táppénzre szoktam menni, gyáp-ra néha még.

Kerestünk fizetős segítséget, de elég durva árakon mennek, kisváros, nyugdíjas néni 20 ezret kér 8 órára, tehát egy hetes betegségnél egy 100-as, bár nem állunk rosszul de azért na..kicsit durvának tartom

A férjem keveset marad vele itthon, idén eddig 1* volt egy hetet vele összesen. Neki érettségivel van egy komoly vezetői munkája egy multinál 50+ emberrel, jókor volt jó helyen, mindig azt mondja én képzett vagyok könnyen találok jó munkát akármikor, ő meg szerinte nem, úgyhogy ő nem fog állandóan táppénzezni vele, egy évben 2* max..

Nálatok nincs ebbő mindig gond? Hogy lehet ezeket az éveket kibírni?


2023. máj. 26. 08:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
84%

Úgy érted, 600 000 nettó... Azért 2,4 és 0,6 között van egy kis különbség.


Azért a nyugati országokban sincs kolbászból a kerítés, ne hidd. Lehetséges, hogy bizonyos cégvezetők ennél többet keresnek, de azért az sem mindegy, hogy 15 személyből áll az a cég, vagy mondjuk a Microsoft vezetője. 🤣

2023. máj. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Bogica0616 ***** válasza:
75%
A betegségeket nekem kell megoldani, nincs más. Nem is igényelne a gyerek mást. Ha a férjed jobban keres nálad, mért ne lehetne, hogy te maradsz otthon. Fizetett segítség ami szóba jöhet, biztos van olcsóbb is, csak meg kell nézni.
2023. máj. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Keresgéltünk, de ez a legolcsóbb és olyan aki bármikor ráér nagyjából. Valószínűleg fogjuk igénybe venni néha, ez van.
2023. máj. 26. 10:09
 14/18 anonim ***** válasza:
72%
Esetleg próbáljatok meg fiatal, 20-onéves lányokat, én most egész sok ilyen hirdetést láttam. Ők talán olcsóbban dolgoznak.
2023. máj. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Felváltva a gyerek apjával. Nagyszülők dolgoznak, amúgy sem itt laknak. Bébiszitter rohadt drága, egy fizetést elvinne.
2023. máj. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Táppénzen maradok vele.
2023. máj. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Felváltva a férjemmel.
2023. máj. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ketten vagyunk rájuk, nincs se nagyszülő, se más, aki ráérne. Én váltottam, kisvállalkozó vagyok, a bevételem egyelőre kevés, de mégis csinálom. Idén összesen 6 hetet járt a nagyobb oviba, lehetetlen máshogy megoldani.
2023. máj. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!