Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Örökölhető az autizmus?

Örökölhető az autizmus?

Figyelt kérdés
Saját és/vagy a környezetetekben élők családjában volt példa örökíteni az autizmust? Férjem nővére közepesen súlyos autista. Babavárás előtt állunk és aggaazt egy kicsit a dolog.

#betegség #öröklés #állapot #autizmus #Örökölhető autizmus
2023. jún. 8. 15:45
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Igen sajnos.
2023. jún. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Igen. Nàlunk gyerekem, apàm ès èn is ADHD-sok vagyunk, plusz autisztikus tünetekkel.

Viszont mindennapi eletben elvagyunk, csak van ami nehezebb.

2023. jún. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Egyik ismerősöm férje aspergeres és a kisfiuk is az lett.
2023. jún. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
A nagynéném gyerekének az apja is autista volt, és a fiuk is az lett.
2023. jún. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
98%
Statisztikailag egyébként az enyhe autizmusnál lehet jól kimutatni az öröklődést, a súlyosnál nem. De persze ez pont olyan, hogy a statisztika csalhat (súlyos autista kevésbé vállal gyereket).
2023. jún. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%
Nem tudják, mi okozza az autizmust, úgyhogy erre a hivatalos válasz az, hogy nem tudni. Gyakorlatban viszont jellemző a családi halmozódás.
2023. jún. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%
Igen, egyértelműen genetikai alapon megy.
2023. jún. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
95%

Nekem enyhén autista kislányom van, és mi vagyunk a ritkább eset, egyikünk ágán sem tudunk olyanról, aki mondjuk „gyanús” lenne/lett volna, a vizsgálatok során ezen csodálkoztak is az orvosok, mert jellemző egyébként a családi halmozódás.


Viszont én partner testvérén nem aggódnék annyira, neccesebb, ha egyikőtök/mindketten lennétek érintettek, vagy ha született volna már közös gyereketek, aki autista. (Nálunk egyke a kislány, eleve nem terveztünk másodikat, de így tutira azt mondtuk, hogy nem, mert ha örökölné a következő gyerek is, nem biztos, hogy ő is „csak” enyhe lenne, ebben nincs összefüggés.)


Ha bőven vannak kétségeid, akkor javasolnék genetikai tanácsadást.

2023. jún. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
14%
Sok olyan normálisnak mondott embert ismerek, hogy inkább autista gyerek kéne, mint ők.
2023. jún. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Remélem igen. Asperger szindrómás vagyok. Nekem nt gyerek nem kéne.
2023. jún. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!