Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ki hogyan oldja meg az orrszív...

Ki hogyan oldja meg az orrszívást?

Figyelt kérdés

Kislányom 1 éves. Nem tudom hogy sikerült, de totálisan meg van fázva, nem kap levegőtaz orrán. Próbálom neki porszívós orrszívóval szívni, de annyira ordít, visít, tekereg, hogy totál kétemberes munka. Ráadásul mivel végigordítja az egészet, hiába szívom ki neki, 2 perc múlva megint tele van, kezdhetném előről. Az egész napunk orrszívásból áll konkrétan.

Azon is gondolkodtam, hogy lehet rosszul csinálom, de úgy csinálom, ahogy a doki mondta: először tengervizes, kicsit várok, aztán szívom utána nasivin.



2023. júl. 13. 09:26
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Sajnos ez ilyen.

Egészen addig nem hittem el, hogy ilyen gyakran kell szívni, amíg el nem kaptam tőle és rá nem jöttem, hogy lényegében én is egész nap fújóm és 2 perc múlva újra 2 zsepi cucc jön ki.


Nekünk minden nátha eleje volt ellenállás, aztán belátta, hogy neki is jobb ha kijön és kissebb lett a harc is.

De azért 5 percenként nem szívtam. Óránként, vagy ahogy úgy hallottam hogy nagyon tele van.


Az is lehet hogy a natha még nincs abban a fázisban hogy ki is jöjjön a cucc, az 1 2 nap.


A doki jól mondta, így csináld. Én a végén már újra tölthető orrsprayt vettem és salvus vizet használtam. Vagy fiziológiai só oldatot. A legnagyobb biznisz a tengervizes orrspray

2023. júl. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nyálkahártya lohaszto orrsprayt is használsz? Mert én úgy szoktam hogy tengervizes, aztán orrszivas, aztán orrcsepp/spray. Így nem kell öt percenként.


Mondjuk lehet valakinek ez sem válik be :S

2023. júl. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Orrsziporszival. Gyereket magammal szembe lefektetem. A lábai a lábam alá kerülnek. Én vele szemben ülök. A lábai tehát lefogva. Egy kézzel a porszit fogom,másikkal a fejét.

Évekig használt, bevált módszer volt. Ma már nagy.

2023. júl. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Amíg ellenkeztek, addig úgy csináltam ülök az ágyon, lábam a fenekem alatt, gyerek háttal bedől a két lábam közé, tehát a feje a combjaim között van, így nem tudja jobbra-balra elfordítani. Egyik kezemmel szívom, másikkal a kezeit fogom le. Ovodáig nagyobb 1x volt beteg, a kisebb ugye többször, mert a nagy hazahordta. Elég hamar rájöttek jobb az orruk szívás után, a nagy maga rendezi, a kicsinek még én szívom, de nyugisan ül az ölemben.
2023. júl. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi nagyon macerásan csináltuk.

Úgy csináltam, mintha a saját orromat meg apa orrát is szívnánk és egy huuuuuuu de jó móka.

Aztán a kezébe adtam, hogy utánozzon minket.

1-2 nap után már nagyjából engedve h gyorsan kiszívjam neki de csak játékosan

2023. júl. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az elején nem szerette, félt tőle és tiltakozott, de mindig elmagyaráztam, hogy csak a hangja rossz, és utána fog kapni levegőt. Mindig megfoghatta és megnézhette a teli tartályt, amit kiszívtunk. Így nagyjából hamar megértette, miért kell, és bár nyígás nélkül sosem tudjuk szívni az orrát, de nem kapálózik már közben.

Amúgy ha kell, akkor lefogom. Értem, hogy nem jó, de az arcüreggyulladás rosszabb. Van amikor nem tudok engedni neki, ez is ilyen. Ha szívni kell az orrát, akkor nincs mese. De mindig elmagyarázzuk miért és hogyan, váratlanul sose támadom be vele.

2023. júl. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Betekertem egy pokrócba, így csak egy helyen kellet lefogni és tartani a fejét. Már magától tekereg bele mert tudja hogy a végén viccesen kigurítom belőle 🙂
2023. júl. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Huh jó tippeket írtak, majd megpróbálom én is ezeket.

Csak írok egy olyan tapasztalatot is, hogy az enyém (19 hó) borzalmasan makacs, nyűgös gyerek. A fogmosást is utálja, az orrszívást is, üvöltés, hiszti, haláltusa, minden van. Este, mikor ezek egymás után jönnek, nem könnyű. Próbáltam többféle dolgot de egyszerűen nem hat rá a beszéd (hisztikor se), meg hogy magamnak szívom előbb, stb, ő már eldönti, hogy ezt nem akarja. Már a tengervizes orrspraykor is visít...

Szóval mi küzdünk és bízunk benne hogy jobb lesz valamikor.

2023. júl. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok tippet! Azt már mi is próbáltuk, hogy eljátszuk, hogy magunknak is szívjuk, az tetszett is nagyon neki, de mikor aztán ő következett akkor borult a bili.
2023. júl. 13. 16:40
 10/10 anonim ***** válasza:

Sehogy! Autista és annyira üvöltene hogy bedugul újra a sírástól. Sosem ment a fúlére, gyógyszer nélkül meggyógyul hamar. A nagy megszokta, ő hamar rájött, hogy jó és magától kérte.

Lepedőbe tekertem, melléfeküdtem, hónom alatt a feje, sitty-sutty, az arc orr melletti részét oldalra huzogatod jobban jön. Kitartás. Egyik orrlyukat be kell fogni. Ha rafkós kinyitja a száját úgyis. 😂Áh nincs igazság! Jobbulást!

2023. júl. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!