Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Milyen következményekkel...

Milyen következményekkel járhat (nem a potenciális betegségeket értve ez alatt), ha egy szülő megtagadja az összes védőoltás beadatását a gyermekének? Egyáltalán ki és honnan tudja meg, ha nem kapja meg egyéves korában az első oltásokat a gyerkőc?

Figyelt kérdés

Te nem bántad meg, hogy beoltattad a gyermekedet annak fényében, hogy milyen összetevőket, milyen mennyiségben tartalmaznak ezek a vakcinák?


Félreértés ne essék, nem ítélkezésből kérdezem, egyszerűen csak érdekel.



2023. okt. 20. 22:44
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk (N.o) csak a kanyaró elleni oltás kötelező.

Ennek ellenére én a sajátomat minden elérhető oltással oltatom. Jelenleg megkapta a DPTa+IPV+Hib+PCV oltásokat, illetve kapott rota ellen, és nem sokára bexserot is kapni fog.

Csecsemő és gyermekápoló a szakmám, otthon ebben is dolgoztam, nem véletlenül oltatom be.


És 1 éves koráig az a gyerkőc már kb. 4 oltáson túl van.. Az elsőt születése után kapja még haza se ment a kórházból,

aztán 2,3,4 hónaposan és 12 hónaposan is.


Ha nem oltatja be valaki a gyerekét, akkor:


1. A népegészségügyi hatóság 10.000-től 500.000 forintig terjedő bírságot szabhat ki az előírt a védőoltás beadatásának elmulasztása miatt. Ez akár ismételten is kiszabható, mindaddig, amíg a jogsértés fennáll, vagyis a védőoltás beadatásáig.


2. Szabálysértési bírság 5.000-150.000 ft közötti összeg


Plusz gyermekvédelmi eljárást indítanak. Ha a szülők nem működnek együtt, akkor akár el is vehetik a gyereket.

2023. okt. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
97%
Elveszi a gyámhatóság a szülőtől ha nem engedi az oltást, illetve az első oltást a kórházban kapja a baba, anélkül haza sem engedik.
2023. okt. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
91%
A gyeredoki tudja, én volt, hogy elfelejtettem, nem vittem el oltásra, a megbeszélt időpont után egy órával hívtak a rendelőből, hogy mi a helyzet.
2023. okt. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
89%
Nalunk (Anglia) egy oltas sem kotelezo, megis a gyerekek 99%-a be van oltva , mert van eszuk a szuloknek.
2023. okt. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! És ehhez bármiféle szülői hozzájárulás nélkül joguk van az orvosoknak, hogy születés után rögtön beoltsák a babát?
2023. okt. 20. 23:16
 6/35 anonim ***** válasza:
96%
A kötelező oltás melyik részét nem érted? Csak a szülőnek kötelező az orvosnak nem?
2023. okt. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

[link]


Utolsó sor: ,,Ha aggódsz, vagy úgy ítéled meg, hogy gyermekednek oltási mellékhatásai vannak, beszélj gyermekorvosoddal vagy védőnőddel."


Aha, és a gyermekorvos és a védőnő, hogyan fogja meggyógyítani, ha az oltás miatt maradandó károsodást szenvedett a gyerek?

2023. okt. 21. 00:04
 8/35 anonim ***** válasza:
82%

És ha a betegség miatt lesz ugyanez, akkor te gyógyítod meg?

Keress nyugodtan statisztikát, hogy melyik a gyakoribb, mielőtt ilyen okosságokkal dobálózol...

2023. okt. 21. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
74%
A törvényeken felül, én még le is köpdösöm (képletesen köpdösöm, nem igaziból, mert az ilyenek még a nyálamat sem érdemlik meg), aki nem oltatja a gyerekét, és nem engedem, hogy az én gyerekeim érintkezzenek, egy légtérben legyenek az oltatlanokkal. Még az óvodában és az iskolában is panaszt tennék, vagy az oltatlanok mennek, vagy mi, de nem lesznek ugyanabban az épületben.
2023. okt. 21. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
68%

Antivaxx retardoltól kiemelik a gyereket és beoltják. Van egy két idióta aki folyamatosan mozgásban van és költözik, de egyetlen "megoldás" a külföld, hátha ott meg lehet úszni.


Ezeket az oltási károsodásokat meg felejtsétek már el, hibbant csaba óta ciki már ezeknek felülni.

2023. okt. 21. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!