Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Egy baba hogy vészéli át a...

Egy baba hogy vészéli át a covidot?

Figyelt kérdés
Pl.egy 9 hónapos
dec. 2. 11:58
 1/8 A kérdező kommentje:
Első baba,6 évet vártunk rá. Most a környezetünkben sok a covidos. Csak érdeklődtem hogyha netalántán elkapná, rá hogy hatna
dec. 2. 12:03
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet tudni, de általában könnyen. Baratnomeknel az egesz csalad covidos volt, amikor szuletett a kicsi. Vagyis par naposan. Vagy el se kapta, vagy nem volt semmi tünete.
dec. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Szerencsére találtam egy normális gyerekorvost a városban mert a körzeti gyerekorvos a kis túlzással a lábfájásra is covidot diagnosztizált és egyfeszt küldte a gyereket tesztelni. Szerencsétlen mikor meglátta mindig hogy hova megyünk már ordított.

Persze sosem volt covidos az évek alatt.

Az új gyerekorvos azt mondta ha covidos lenne is ugyanazt a kezelést és gyógyszert kapná mintha egy szimpla taknyos köhögős betegséggel megyünk így sosem tesztelte...

dec. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
2 hetes volt a kisfiam, mikor a férjem a munkahelyéről hazahozta. Az egész család beteg lett. Mi ketten a férjemmel és a 2 éves kislányom is eléggé megszenvedtük, az akkor 2 hetes baba picit szipogott, ezért esténként az orrát szívni kellett, de ezen felül semmi tünete nem volt.
dec. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Enyem 5 hetesen kapta el, hoemelkedes volt egyszer. Ennyi.
dec. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 6 hónaposan kapta el. Másfél napig volt láza. Ennyi volt.
dec. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kisgyerekek jellemzően simán veszik, a nagyon oicik, újszülöttek esetén lehet veszélyes (de csak lehet). Amire figyelni kell, hogy szövődményké t pár hét múlva sokszervi gyulladás alakulhat ki. Ez kezelhető, de a korai felismerés fontos. Tehát ha a következő hetekben bármi gond van, említsd meg az orvosnak az igazolt covidot vagy a gyanút, de azt is, ha a családban volt beteg de a gyerek látszólag nem kapta el.
dec. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A kisfiam 6 hónaposan lett COVID-os. Belázasodott, 2. nap már csak hőemelkedése volt, és ennyi. Egyébként végig jó kedve volt, ugyanúgy játszott, megmaradt az étvágya, jókat aludt.

Tőlem kapta el, én viszont majdnem 2 hétig a "halálomon" voltam.

Szerintem ne aggódj.

dec. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!