Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 4 napja tartó láz, hányás,...

4 napja tartó láz, hányás, hasmenés mi lehet?

Figyelt kérdés
Beszéltem telefonon orvossal, ő először csak rávágta, hogy vírus, aszerint kezeltük. De negyedik napja reggel/este lázas, óránként-kétóránként megy a hasa, 2-3 óránként hány 4 napja folyamatosan. Éjjel nappal. Első gyerek, de nekem ez nagyon durvának tűnik. Holnap beviszem személyesen orvoshoz, de addig is van valakinek ötlete, hogy mi lehet? Tényleg lehet vírus ilyen durva?
dec. 26. 08:46
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
83%
Nekem volt hogy a 2 eves 7 napig fosott. Csak a tapszer volt benne. Hofeher kakija volt a vegen. Egy csoda h nem szaradt ki,szoval nem minden megy at par nap alatt. Ha lazas akkor a haziorvosnak le kellett volna bakt.ra oltani,Salmonellara vagy Campylobacter re.
dec. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
77%

Nálunk a gyerek múlt háten hozta haza. (lassan 3 éves). Hányt kb egy napot meg 1-2 enyhe fosás és kész.

Sztán szenteste először a párom dobta ki a taccsot, rá 2 órával én. Másnap a 4 éves. Kb 24 óráig tartott a hányás, meg fosás. Aztán még kb 1 napig az émelygés, hányinger, hasfájás.

Most épp a 8 hónapos van soron. Ő csak fosik. Nála kicsit aggódunk, nehogy kiszáradjon.

Nem tudsz semmit csinálni, csak kímélni a gyomrot, kiüríteni és ors-t inni, ha meg tudjátok. Szinte biztos, hogy vírus. Fölösleges volt a teszt. A vírusokra nincs gyógyszer, csak az immunrendszeretek.

4 napja folyamatos hányás fosás szerintem már eléggé durva eset lenne. Akkor az már tényleg a kórház kategória.

Nem írtad, h hány éves. A 8 hónapostól nem vonjuk meg a kaját, főleg mert "csak" fosik és életekeve teljesen rendben van, de egy idősebb gyereknél kibírható, hogy 1 napig nem eszik, csak hideg vizet kortyolgat 10-15 percenként. Ha kiürül, akkor könnyebben javul.

dec. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
Még azóta is hány és megy a hasa szegénynek. Láza már nincs, hányni csak 3x hányt ma, a hasa viszont még mindig 2 óránként megy. Az orvos ajánlására ma Smecta port kapott, de semmit nem hatott eddig, pedig már 2 tasakkal megivott. Még mindig véreset kakil. Másfél éves.
dec. 27. 20:33
 14/30 A kérdező kommentje:
És tőlünk amúgy senki nem kapta el. Se a karácsonyozásról a család, akik 23-án jöttek. Akkor még azt hittük, hogy az oltás miatt lázas. Úgyhogy nem vagyok benne biztos, hogy vírus, de az lenne a legjobb. Remélem, hogy nem valami komoly, csak mindenki vírusnak hiszi. Már 5 teljes napja tart. Rotavírus teszt meg nincs semelyik gyógyszertárban.
dec. 27. 20:35
 15/30 anonim ***** válasza:
77%
És nem küldött még be kakimintát tenyésztésre az orvos? Az nem semmi..
dec. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
Be sem hívott minket személyesen, hogy ne fertőzzünk össze másokat, mert ez úgyis csak egy kis vírus. Csak telefonon beszéltünk.
dec. 28. 05:08
 17/30 anonim ***** válasza:
77%
Pedig a véres széklet,mellé láz,hányás,baktériumra utal. Nem játék,én orvost váltanék. Nem normális... Nálunk novemberbe jött ez a véres hasmenéses téma. Este kezdődött,reggel hívtam a dokit,9-kor megvizsgálta,már tartállyal mentem oda amibe levettem a mintákat itthon,megnézte a véres székletet plusz megvizsgálta őt és már írta a beutalót a sürgősségire plusz a székletmintára,hogy bizony nézzék meg ők is egyrészt nem kell e befeküdni másrészt a vér miatt. Befeküdni nem kellett,nagyon szépen ivott,plusz ors-t is,evett is. Bár az is igaz bent dolgozom,ismernek. De a lényeg már a tünet alapján mondták hogy a vírus biztosan negatív lesz. Campylo lett sajnos,kellett antibiotikum is rá egy hétig. Mai napig nem tudni honnan kapta el,mert sem én,sem a férjem,se a rokonok nem voltak betegek és alaposan odafigyelünk mindenre is.
dec. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
37%
Utolso a campylobacter kajaban van, szennyezett etel,ugy mint a Salmonella is. Nem jol atsutott hus, a campylo nagy esellyes csirke. Ugyanis a hazai baromfiallomany vagy 70%a campylo fertozott. Bem is szivesen eszunk csirke combot,ott belul a hus mellett gyakran nem sul at elegge. Csak csirkemellet eszunk es allandoan tulsutom...a ferjem gyros tol lesz campylos,nagyon beteg volt. Abbol ha megnezed folyik ki a nyers veres húslé. Undorito.
dec. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
77%
18# Így van,ezért írtam,hogy mint eü-s tisztában vagyok vele,láttam már párat,emellett mióta az eszemet tudom alaposan mindenre figyelünk,túl sütjük,külön vágódeszka,plusz a higiéniára. De senki nem volt beteg,pedig én legyengült helyzetben vagyok jelenleg immunrendszerileg. A nagyszülőknél is ettünk,de ott sem lett beteg senki. Ezért érthetetlen. A másik,mi is csirkemellet,de azt is átsütve. Combot mióta romlottat vettünk nincs gusztus,sajnos. De az kibontás után büdös volt,úgyhogy az belénk égett,sajnos. No,mindegy,helyrejött. De jó kérdés azért.
dec. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
83%
19 es,siman lehet hogy az o adagjaban nagyobb csiraszamban volt a baci, ennyi eleg is. Minisnjartunk ugy h ettermi rendelt kajatol csak a ferjem lett beteg, senki mas.
dec. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!