Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Akinek a gyereke nem kapott...

Akinek a gyereke nem kapott rota oltást, mi volt az oka? Miért döntöttél így?

Figyelt kérdés

Mi volt a közvetlen ellenérv, vagy amolyan ellene szóló dolog, hogy rota oltást kapjon, akinél nem kapott?

Illetve elkapta végül utána a rotavírust - amit oltással megúszott volna?



jan. 16. 14:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%

Nem saját gyerek.

Unokaöcsémet nem oltatta be a sógornőm. Hogy mi volt az érve azt nem tudom, de nem anyagi oka volt.

Tavaly 2.5 éveden elkapta. 1 hetet töltött infúzión pont karácsonykor. Brutálisan kiszáradt. Nem sima hányás hasmenés az.

Szerintem bele sem kezdek, hogy sógornőm mekkora bűntudattal élte meg azt az időszakot.

Bölcsibe kapta el, de a többi baba oltva volt (már csak páran voltak bent a téliszünet előtt) ők rajtuk otthon sokkal kisebb tünetekkel ment át.

Én emiatt az élmény miatt tavaly beoltattam a 2 hónapos lányomat.

jan. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
52%
Nekem nincs nagyon kontrasztos véleményem az oltásokkal kapcsolatban, de inkább a minél kevesebb beavatkozást az immunrendszerbe támogatom. Emiatt csak a kötelezőket adtam be. A háromból egy gyerekem kapta el a rotát, az egy hétig tényleg elég rossz volt, de csak mint egy rosszabb hányás-hasmenős vírus. Így legalább nincs bennem egy nagy kérdőjel, hogy lesz - e az oltásnak valami mellékhatása, mennyire avatkoztam bele a természetes immunrendszerébe. A kötelezők 90%-ára rosszul reagált az összes gyerekem, azokra is, amikre az átlag nem szokott, ez sem azt éreztette velem, hogy milyen jó mindenfélét beléjük szúrni. Majdnem minden oltás után 2-3 napig lázzal üvöltöttek éjjel nappal.
jan. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk a betegsége miatt nem kaphatta meg.

El is kapta a hányás-hasmenést már 7x. Mind a 7x egy hét kórház...... 😞

jan. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
60%
Nekem azért nem kapta meg mert a védőnő elmondta hogy attól bármilyen hányós betegséget elkaphat csak azt az egyet nem. 5 éves. Eddig egyszer volt ilyenben de az is a calicivírus volt.
jan. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm,az okát nem tudom,nem anyagi,pár hónaposan kapta el. Nála sajnos nagyon elhúzódott,végig kórház,nagyon ki volt száradva és rosszul volt. Az utolsó napon sajnos elszállt a veséje is,vesebeteg lett. Végül dialízis kellett. De lehet nála más is "előhozta" volna ezt,kitudja. Sose tudjuk ezt már meg.
jan. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
4# De ez egyértelmű,ez csak a Rota ellen véd. Köztudott.
jan. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
54%
2 gyerekem van (9 és 5 éves). Van egy ismerősöm, aki nagyon harciasan kampányolt a rota oltás mellett. A legidősebb gyereke az én nagyommal egyidős. Én nagyon gondolkodtam rajta, de nem éreztem annyira szükségesnek. Ő beadatta, és a gyerek fél éves koráig 3x volt kórházban rotával. Én ekkor döntöttem úgy, hogy annyira nincs erre szükség, mert elég rossz hatékonysággal dolgozik ez az oltás. Mind a két gyerekem talán 2x volt eddig ilyen betegségben, de egyszer sem volt szükség kórházra, max 3 nap alatt átlendültek. Szóval ebgem nem győzött meg a hatékonysága.
jan. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
53%
Levontál egy emberből statisztikát? Az szép. Nagy arány.
jan. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
81%
Nem tartottam fontosnak, mert soha egyetlen rotás beteggel sem találkoztam a közvetlen környezetemben. A gyerekorvos sem forszírozta. Most már kamasz mindhárom, és sosem kapták el.
jan. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
88%

Nekem a nagyobb megkapta, a kisebb nem. Azért mert akkor nálunk hiánycikk volt, majd a nagy lefertőzte, így addig tolódott, hogy kicsúszott az időből.


Úgy jártunk mint a 3-as válaszoló. A kicsi minden évben többször elkapja a hányós-hasmenőset. De hála istennek eddig a rotát még nem. De ezek is nagyon durván mennek át rajta.

A nagy bezzeg fél lábon kihordtha, ha nagy ritkán összeszedte. Ég és föld a különbség.

jan. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!