Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Szülők, akik babájukat,...

Szülők, akik babájukat, gyermeküket magán rendelésre vitték bármilyen okból, miért döntöttetek úgy?

Figyelt kérdés
2014. márc. 24. 12:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Mert alaposabban megvizsgálták, rendes kezelést kapott mi pedig teljeskörű tájékoztatást.
2014. márc. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ahogy első írja!

Az sztk orvos azon túl, hogy bunkó volt, semmilyen tájékoztatást nem adott, még félre is diagnosztizálta, és a képembe röhögött, hogy ez nem az amire én gondolok. (mert utána mertem kicsit olvasni)


Persze elvittem aztán magánhoz, ott persze kiderült, hogy az a gond, amit én mondtam...


De van olyan szakrendelés, ahol jók a tapasztalataink, bár nincs is panasz, ott nyilván nem megyünk magánhoz rutin szűrővizsgálat, pl szemészet.


De pl ortopédia, gyermek nőgyógyászat, bőrgyógyászat esetében máshová nem is mennék már, én is magán nőgyógyászhoz járok, nem véletlen, ezeken a helyeken szolgáltatást kaptam, míg az sztk rendeléseken még olyan érzést keltettek mindig bennem, hogy vegyem megtiszteltetésnek, hogy megnéznek és odaböfögnek 2 szót. Persze tisztelet a kivételnek...

2014. márc. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia! Ortopédiára vittem el még pár hetesen mert kötött csípő miatt vizsgálatra küldtek amire 3 hónappal későbbre kaptam időpontot. Anyukámnak anno csípőproblémát nem kezelték időben ezért nagyon elmaradt mozgásfejlődésben a kortársaitól és későn kezdett el járni is. Nem akartam annyit várni ezért elvittem magánrendelésre ahol 1 hét múlva már meg is vizsgálták.
2014. márc. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én magánszemészetre vittem el a lányomat, mert az sztk-s szemészeten az volt a diagnózis, hogy "nem látom kancsalnak" (fel sem merült, hogy az, nem ezért mentünk). Ortopédiára szeretném még elvinni őket, mert az egyiknek a csípőjével volt probléma babakorában, a másiknak meg kicsit bedől a lába, és az sztk-s ortopédián csak futószalagon mennek a gyerekek, ha nincs súlyos probléma, nem foglalkoznak vele.
2014. márc. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én azért viszem/vittem mert amikor 5napos volt és a közetinek ki kellett volna jönni megnézni, akkor közölték, hogy vigyem be!!! Első gyerek, nem álltunk a sarkunra és bevittük. Soha nem jön ki a doki, ha kihívom. 3hónaposan sorba kellett állnunk, 2órát vártunk, 16-17éves gyerekek hívtak be előttünk. Ha szintén babákról lett volna szó, akkor oké.

6hónaposan taknyos volt ( szintén 2órát vártunk, és kb 2perc volt a vizsgálat) rögtön antibiotikumot írt, pedig láza sem volt. Védőnővel egyeztete nem adtam neki, és láss csodát 3nap alatt meggyógyult.

Azóta magánorvoshoz járunk.

Ultrahangra is magánrendelésre vittem, mert másnap fogadtak (2hetes volt, folyamatosan hányt), az sztk-s rendelésen 3hónap volt a várakozás. (Ortopédi ugyanez. )

2014. márc. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is a rettenetes várakozási idő miatt vittem magán ortopédiára és UHra a gyereket, de volt hogy a nagyot félrekezelték a bőrgyógyászaton, 3 hónap alatt 3x voltunk (mindig több hetet kellett várni az időpontra), magánban pedig 1 kezelés után már jobb lett.
2014. márc. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kb. egyenlő arányban viszem tb rendelésre és magánrendelésre is születése óta a kisfiamat (most 3,5 éves).

Tb-s rendelésre járunk a választott házi gyermekorvoshoz, akivel magximálisan meg vagyunk elégedve (és nincs hálapénz vagy ilyesmi), illetve a védőnővel tartottuk 3 ves koráig szorosan a kapcsolatot, mióta ovis, értelemszerűen nem.


Mindig magánrendelésre viszem a fogorvosi ellenőrzésekre: mi magunk is magánorvoshoz járunk fogászatra, itt egyszerűen nagyobb a bizodalmam, több idő jut egy kisgyerekre, lehet kérdezni, kipróbálni vag ymegfogni bizonyos eszközöket- nekem fontos, hogy ne futószalagszerűek legyenek az első élmények és a környezetünkben sajnos nem túl jóhírű a gyemekfogászat.


Szemészetre tb szakrendelőbe viszem, mert egy kiváló szakember dolgozik ott (éves ellenőrzés), illetve a fül-orr-gégészet is nagyon emberi, kedvesek, néha sokan vannak (megfázós, fülgyulladásos időszakban), de mégis kedvesek és figyelmesek az ott dolgozók is.


Ellenben az orthopédia ugyanott egy tragédia, emberileg nem vagyok elégedett az ottani orvossal. Lekezelő, kioktató volt, nem szánt pár percet sem a kérdéseimre (volt bőven, illetve rendszeresen kell járnunk bedőlő boka miatt még most is, plusz újszülött korban terpeszbetétet is hordott a fiam). Elmentünk egy magánrendelésre, mert az orthopédia egyébként is egy hosszabb távon ható része az orvoslásnak, nem mindegy a későbbi fejlődés, esetleges sportolás stb szempontjából, hogy mennyire volt alapos a pikírt, szakmáját és a gyerekeket utáló tb-s orvos.


Gyógytornászhoz (bedőlt boka), rendszeres képességfelmérésre is magán úton járunk- én ezeket fontosnak tartom.


Van egészségpénztárunk is, a legtöbb helyen tudok EP kártyával fizetni, az EP számlámra pedig tudatosan takarékoskodom a jó szupinált cipőkre (Salus), amiből tényleg évszakonként kell legalább 1 pár és a szakorvosokra, gyógyszerekre is.

2014. márc. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én fogászatra hordom magánrendelésre a lányom. Már 6 éves, sajna már 3 foga be van tömve. Én azért vittem magánhoz, mert a fogászatnál nagyon fontos, hogy olyan kezekben legyen, aki törődik a kis lelkével is, nem csak nekiesik. Tisztelet a kivételnek, de sztk-ban igen kevés ilyen van, rizikózni meg nem akartam, hogy az első "élménye" negatív legyen, aztán utána be se üljön a fogorvosi székbe. A doktornőnkkel maximálisan meg vagyok elégedve, mert elmagyarázza a lányomnak mit fog csinálni, mielőtt még hozzányúlna. Ha fájdalmat érezne (nem volt ilyen még), akkor csak a kezét kell felemelnie és azonnal abbahagyja a doktornő. Szóval maximálisan gyerekbarát fogászat! 6 éves kislány anyukája.
2014. márc. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szia! Nem tudom hány éves a gyermeked, de mi például 3 évig jártunk fogszabályozásra, mire megtudtuk, hogy mivel majd minden tejfoga megvan, viszont az állkapcsa nincs a helyén, egész másfajta gépet kellett volna hordania. Orr-fül gégészt és bőrgyógyászt szakrendelésen találtunk, aztán követtük őket a magánpraxisba, gyerekorvosunk már csak 2 évig van (16 éves) kétszer is megmentette az életlét,elköltöztünk,de visszajárunk hozzá.Szerintem azoknál a szakágaknál érdemes jó magánorvost keresni, aki komplex szolgáltatást tud nyújtani. Időre mész, a gyereked nem hiányzik a suliból, a kiegészítő ( gépes) vizsgálatokra gyorsan szerez időpontot, vagy maga végzi el.Hiába lenne egy tb-s orvos jó, sokszor nem rajta múlik, hogy heteket vársz, nincs gép, nincs altatóorvos!!( Vác.2013.október-december közepéig)

Ezek nem olcsók, de ki nem gazdálkodja ki a gyereke egészségét?

2014. márc. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!