Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Székrekedés? 8 hónapos a...

Székrekedés? 8 hónapos a kislányom. 100% anyatejes,6 hónapos kora óta hozzátáplálunk. Glutén,laktóz mindent bevezettem neki,semmi probléma nem volt. Egészen 2 héttel ezelőttig. Mert azóta nagyon nehezen kakál. Többi lent.

Figyelt kérdés

Orvossal végig konzultáltam! Aki már vérvételt javasol. Ez teljesen kétségbe ejtett.

Múlt héten már 4.napja nem sikerült neki a kaki.(Akkor már sírt,erőlködött)ekkor már úgy éreztem, rá kell segítenem így a Laxacleant használtam neki ,amitől 2 napig volt normálisan széklete.

Azóta viszont,ha kakál kb 2 naponta nagyon nehezen,kemény és rá kell segíteni tornával. Nagyon boldog és kiegyensúlyozott baba,sokat mozog,feláll,de ha a kakira kerül a sor már sírás.

Eddig ez nem volt így.

Vizet kap,kubu felhígítva,anyatej és csak pép vagy bébiétel.

Orvosi utasításra kb minden szilárdat, amit elkezdtünk elhagytuk.

Segítsetek kérlek.

Vérvételt kért másnak is a gyerekorvosa ilyen esetben?



jan. 22. 13:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálunk lisztallergia miatt van székrekedés. Diéta előtt érdemes tesztet csináltatni különben fals negatív lesz.
jan. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi változott 2 héttel ezelőtt?
jan. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is volt egy ilyen időszak kb. ebben a korban, mondjuk a kaka épp kijött napi 1x, csak annyira erőlködött, hogy tiszta vörös volt a feje, látszott rajta, hogy nagyon nem jó neki, rossz volt nézni (de ő mindig napi többször kakált előtte, sőt, most 16 hónaposan is).

Mi elhagytuk az almát, krumplit, áztattunk aszalt szilvát vízbe, és azt s kevertünk a kajájába, semmi nem segített, csak az, mikor elkezdett rendesen inni vizet (addig csak pár kortyot lehetett belediktálni), pedig anyatejes volt, tehát folyadék abból is juthatott a szervezetébe, mégsem volt elég ezek szerint.

Nálunk így nem kellett végül semmi kivizsgálás, mikor a dokinak/védőnőnek panaszkodtunk, mindig csak ilyen praktikát ajánlottak, valószínű nem ítélték olyan súlyosnak...

jan. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Narancsot próbáld meg adni neki, nekünk az hajtotta.
jan. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kubu nem neki való. Nálunk a tej okozta, most tejmentes diétát tartjuk, tökéletes a széklete, állagra és mennyiségre is. Egy próbát megér szerintem
jan. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hogy néz ki egy napi étkezés? Miket kap?
jan. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!