Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Akinek asztmás/kruppos a...

Akinek asztmás/kruppos a gyereke, ti tudtok nyugodtan aludni?

Figyelt kérdés

A fiammal most megyünk majd kivizsgálásra, légzési nehézségei vannak időszakosan. És egyszerűen ahogy jön az este, engem elfog az idegesség, sírni tudnék, alig várom, hogy reggel legyen. Főleg így rossz, hogy egyelőre nincs diagnózis, azt sem tudjuk egyelőre, mi okozza.

Aki volt hasonló helyzetben, mikor vált könnyebbé?


jan. 27. 19:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kruppos.

Én tudok.

jan. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Kruppos volt, már kinőtte.

Addig tudtam aludni míg el nem ugatta magát. Ha egyet is ugatott,onnantól nem tudtam aludni éjszaka. Sokat rettegtem. Teljesen meg tudlak érteni.

jan. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Aludj nyugodtan. Mindkét fiam kinőtte a kruppot, asztma gyanút. Volt kúp otthon a hűtőben, pipa. A kruppos fulladás mindig éjszaka jött, de olyan jellegzetes ugató köhögéssel, hogy rögtön felébred rá mindenki. Egy -egy fulladásos állapot hosszú órákon keresztül alakul ki, a kruppnál gégeszűkület van, a belégzés nehezített, hangos, de a gyerek közérzete jó, nem úgy kell gondolni, hogy szó szerint fulladozik, csak ez az állapot oda vezetne, ha elhanyagolják. De ha kialakulnak a tünetek, még órákon keresztül romlik az állapota, tehát van időd cselekedni. Légy képben. Ne parázz. Ha krupp, viszed a friss levegőre, kinyitod rá a hűtőt, vagy vegyél hideg párásító készüléket a szobájába. Ha nem javul akkor kúp vagy ügyelet.

Ha asztma akkor kap pipát, mindenre lesz megoldás, nyugi.

jan. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Valószínűleg nem krupp, mert köhögés nincs. Csak 2x befulladt már, illetve gyakran felületesen, kapkodva veszi a levegőt. A 2 fulladásnál nagyon gyorsan elmúlt neki a levegőn, kb.2-3 perc volt.

Mindig éjszaka van neki. Alvási apnoe szerűség is van, mert van, hogy pár másodpercig nem vesz levegőt, utána meg olyan nagyot, hogy felébred rá és sír.

De ma reggel például elkezdte kapkodva venni a levegőt, mintha piciket csuklana. Felvettem, 1 perc múlva elmúlt, ki se kellett menni vele. De ezek iszonyatosan ijesztőek.

Már gyomorideggel fekszem le este.

Van itthon praednisolon kúp, de nyilván ezekre 2-3 perces etapokra az nem kell. A biztonság kedvéért írta fel a doki. Hogy megnyugodjak. De nem nyugtatott meg.

Remélem gyorsan kiderül, mi okozza nála ezt. Hétfőn megyünk fül-orr gégészetre. Hátha "csak" egy orrmandula okozza.

jan. 27. 21:26
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 2 éves, mellettem alszik, és biztos vagyok benne, hogy felébrednék rá, ha rosszul van. Én is asztmás vagyok, talán azért nem olyan ijesztő.
jan. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A sima kruppnal durvan ugatva kohognek,ott nincs csendes fulladas. Meg alt.semmilyen. nalatok ez valami mas lehet. Jobbulast!
jan. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!