Kell oltás vagy nem?

Figyelt kérdés

Alapvetően nem vagyok oltás ellenes, most lesz 3 hónapos a gyerekem és lassan itt az idő az első oltásokat megkapni. A szüleim azt tanácsolják hogy felesleges, hiszen a teste majd kitermeli az ellenanyagot és ha beadatok neki minden oltást nem lesz erős immunrendszere.

Na már most nálam nem kérdés hogy a kötelezőket igen is be fogom adatni neki, de itt van még a rota vírus elleni is ami nem kötelező. Felesleges vagy nem? Szívem szerint beadatnám neki, de olvastam már rosszat és jót is. A szüleim meg biztos egy életre rossz szemmel néznének rám.

Mit tennétek a helyemben?



márc. 12. 13:01
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
91%

Első gyereknél nem adtuk be. Elkapta a bírust alúl felűl jött velőle minden. Iszonyatosan rosszul volt kórház lett a vége mindössze 2 hónapos volt.

Másodiknál beadatuk de ő nem kapta el egyáltalán. Nem akartam újra átélni a félelmet hogy meghal a gyerek hogy baj lesz.

Sokan nem adatják be van akinek oltás nélkül se kapja el.

márc. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
40%

Mi nem adattuk be. Igen tudom ezért most szarrá leszek pontozva. A bexerot sem adattuk be. Bár azon még nagyon erősen gondolkodom, a két évesen.

Ez a téma nagyon megosztó. Valaki nem adatja be, van aki beadatja. Itt nincs középút. Vagy igen vagy nem. Döntsd el te, ne a szüleid. A te gyereked.

márc. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
93%

Ne haragudj, de a szüleid idióták. Persze, kitermeli a szervezete az ellenanyagot, vagy belehal. Úgy tűnik nekik mindegy. A kötelező amúgy is azért kötelező, mert ha nem adatod be, akkor végső esetben veszélyeztetés miatt elveszik a gyereked. De a szüleidnek ez is mindegy.

A nem kötelezőről dönthetsz, mi beadattunk mindent. Járj utána mi mire van, ha nem kapja meg mik lehetnek a következmények, kérdezd meg a gyermekorvost, aztán ezeket mérlegelve döntsd el. A szüleidnek pedig nincs beleszólása, ez a te gyereked és kérlek, mint anya nőj fel a feladathoz, hogy megvédd a gyermeked érdekeit.

márc. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
87%

Én beadattam és most az influenza oltást is, mert alapjáraton is hajlamosabb a betegségekre és nem akartam tetézni azzal, hogy minimális védettséget sem kap. A szüleid ellenérzéseivel ne foglalkozz, csak hogy te és a férjed mit tartotok jónak. Annyi mindenben lesz még, hogy rossz szemmel nézik majd, "mit művelsz vele, hát nem tudod, hogy nem úgy kell?!"

Ha ezekre reagálsz, akkor nehéz életed lesz a következő években.

márc. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Először is a szüleid a te szüleid. A gyereked az unokájuk így te az anyja a gyereked apja ti döntetek nem ők. Ne hagyd magad befolyásolni. Ha akarod beadatod az ajánlottakat, ha nem akkor nem. Más véleményét persze meg lehet hallgatni, de ti ketten a szülök döntetek ebben.

Én csak a saját döntésünket tudom elmondani. Mi mindent beadatunk a fiunknak.

márc. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz, hogy ellenanyagot termeljen a szervezete, találkoznia kell a kórokozóval. csak éppen lutri, hogy ellenanyag lesz belőle vagy komoly baj.
márc. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Picit elsőnek a szüleidről kellene leválni és utána szülőként viselkedni. Bocsi,nem bántás,de felnőtt nő-anya ezen aggódik? Hány éves vagy? Kötelezőket nyilván be kell,különben gyámügyre megy a dolog. A nem kötelezőket meg a férjeddel eldöntitek meg az orvossal. Mi beadattunk mindent,de én olyan helyen dolgozom,ahol láttam el az agyhártyástól kezdve mindent is. Nem kívánom senkinek. De ez mindenki saját döntése illetve utána saját felelőssége is.
márc. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Nyilván nem tudnak rám hatni, csak annyit mondják hogy már folyton ezen jár az eszem. Nagyon akaratosak, de valóban el kell fogadniuk hogy nem ők nevelnek többet hanem én nevelek. Csak nehéz ha az ember vállán ott ülnek folyton és mondogatják a fülembe mit hogyan csináljak…
márc. 12. 13:24
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem adattuk be és nem kapta el. (már 8éves). Felénk viszont nem nagyon halottam, hogy más elkapta volna. Biztonságos oltásról van szó, baja nem lesz tőle. Döntsd el be akarod-e adattatni vagy sem.
márc. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
93%

"A szüleim azt tanácsolják hogy felesleges, hiszen a teste majd kitermeli az ellenanyagot"


Persze, a Meningococcus B-t is kitermeli. Azért szoktak belehalni vagy egy életre megnyomorodni, akik mégis elkapják.


Az ajánlott oltások közül a védőnőnk a rotát tartja a legkevésbé hasznosnak, mert annyi mutációja van, hogy nem biztos, hogy azok ellen is véd.

Ennek ellenére beadattuk. A Meningococcus C elleni Neisvac-C-t szintén, a Bexserót szintén, ami a legsúlyosabb ellen véd (Meningococcus B).

márc. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!