Kell oltás vagy nem?

Figyelt kérdés

Alapvetően nem vagyok oltás ellenes, most lesz 3 hónapos a gyerekem és lassan itt az idő az első oltásokat megkapni. A szüleim azt tanácsolják hogy felesleges, hiszen a teste majd kitermeli az ellenanyagot és ha beadatok neki minden oltást nem lesz erős immunrendszere.

Na már most nálam nem kérdés hogy a kötelezőket igen is be fogom adatni neki, de itt van még a rota vírus elleni is ami nem kötelező. Felesleges vagy nem? Szívem szerint beadatnám neki, de olvastam már rosszat és jót is. A szüleim meg biztos egy életre rossz szemmel néznének rám.

Mit tennétek a helyemben?



márc. 12. 13:01
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező, ne haragudj, de milyen oltásokról beszélsz? Nem 3 hónaposan kapja az elsőt hanem 2, tehát te akkor kihagytad a 2 hónapos kötelezőket?
márc. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
11# Nekem is feltűnt. De lehet csúsztak náluk betegség miatt pl.
márc. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

"a teste majd kitermeli az ellenanyagot"

. Igen kitermeli:

- fertőzés

- oltás hatására.


A semmiből nem lesz ellenanyag.

márc. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

"Nyilván nem tudnak rám hatni, csak annyit mondják hogy már folyton ezen jár az eszem."


Hogyne hatnának! Magad írtad: "A szüleim meg biztos egy életre rossz szemmel néznének rám."

Amikor a gyereked egészsége a tét, azon agyalsz, mit reagálnak rá a szüleid?

Nekem is próbált apám kotnyeleskedni, helyre tettem.

Ha a szüleid azt mondják, ne kösd be a gyerekülésbe rövid utakra a gyereket, akkor megteszed, mert mit gondolnak, ha mégis bekötöd?

márc. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
12 lehet, viszont jó lenne ha konkretizálna miket nem akar beadatni. Rotavírus? Bexsero? Vagy mégis mit
márc. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Tök mindegy, a Kérdező számára a szülei véleménye a fontos, nem a gyereke egészsége.
márc. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Nem magyarországon élek, itt csak a 3. hónap betöltése után kapják a kicsik az első oltást. Nem hagytunk ki semmit.
márc. 12. 13:34
 18/28 A kérdező kommentje:
Azért ennyire nem kell beleélni magad a dologba kedves válaszoló. Csak véleményeket kértem azoktól akik beadták vagy nem. A gyerekem egészsége a legfontosabb. Elnézést hogy még kicsit bizonytalan vagyok mit hogyan csináljak így elsőre
márc. 12. 13:36
 19/28 A kérdező kommentje:
Ja és nincs férjem, egyedül vagyok. Támogatásra több szükségem lenne mint arra hogy azt vágják a fejemhez hogy nem érdekel a saját gyerekem egészsége. Minden kötelezőt meg fog kapni, csak a rota vírus elleni a kérdés
márc. 12. 13:39
 20/28 anonim ***** válasza:
26%

Elsőnél be akartuk adatni a rotát. De mire a doki felírta, kaptuk az időpontot az oltásra, elötte 3 nappal elkapta (vagyis nem akkor kapta el, akkor jött ki rajta).

2 nap alatt úgy lecsengett, mire megjött a tenyésztés már el is felejtettük.


Barátnőim a 2 gyerekem közt szültek. Ők beadatták. Mind a 2 utána 1 hétig hasfájással szenvedett, az egyik kórházba is került véres széklet miatt. A kórházban mondták, a rota gyógyszer mellékhatása.


Így a kicsinél nem is gondolkodtunk, nem adattuk be. 2,5 éves, nem kapta el eddig.

márc. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!