Kell oltás vagy nem?

Figyelt kérdés

Alapvetően nem vagyok oltás ellenes, most lesz 3 hónapos a gyerekem és lassan itt az idő az első oltásokat megkapni. A szüleim azt tanácsolják hogy felesleges, hiszen a teste majd kitermeli az ellenanyagot és ha beadatok neki minden oltást nem lesz erős immunrendszere.

Na már most nálam nem kérdés hogy a kötelezőket igen is be fogom adatni neki, de itt van még a rota vírus elleni is ami nem kötelező. Felesleges vagy nem? Szívem szerint beadatnám neki, de olvastam már rosszat és jót is. A szüleim meg biztos egy életre rossz szemmel néznének rám.

Mit tennétek a helyemben?



márc. 12. 13:01
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
74%
20# Az én ismerőseimnél fordítva volt. Aki nem adatta került kórházba,aki beadatta meg semmi gond nem lett.
márc. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
89%
Nekünk az agyhártyagyulladás ellenieket erősen javasolta a gyermekorvos, a rota ellenit csak javasolta. Végül azt is beadattuk, de ennek volt családi oka is, mert a rokonság alapján hajlamos lehet I-es típusú diabéteszre és úgy sejtik, hogy köze lehet a rota fertőzésnek a kialakulásához (negatív a korreláció az oltottság és a cukorbetegség között). Én nem azért adatnám/nem adatnám be az oltást, mert a szüleim rossz szemmel néznének rám. Felnőtt ember, anya vagyok, a véleményüket meghallgatom, de az én dolgom dönteni.
márc. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
71%
Hát..a rotának pont olyan sok változata van,hogy olyan mint az influenza oltás.Beadatod,és ha pont másikat kap el, akkor így járt.Mi beadattuk.Utána elkaptuk,és voltunk kórházban is.Innen tudjuk,hogy tuti,hogy rota volt,mert ott ugye kitenyésztették.Ettől függetlenül most is beadatnám.Nekünk pech7nk volt, sikerült mégis elkapni,de biztos hogy sokan megússzák az oltás miatt.
márc. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
83%

Életemben egyetlen egyszer voltam a szülésen kívül kórházban: rotával. Akkor még nem volt ellene védőoltás.

Amúgy minden akkoriban megkapható védőoltást megkaptam. Az én gyerekem is megkapta.

És persze, nem véd az összes variáns ellen, sőt a védőoltás maga sosem jelentette azt, hogy nulla az esélyed onnantól kezdve elkapni. Nagy baj, hogy az emberek ezt hiszik, aztán ha mégis elkapják, jön az, hogy nem is hat az oltás. Hanem sokkal kevesebb esélyed van rá, illetve ha elkapod, mivel a szervezeted már ismeri a kórokozót, sokkal kisebb eséllyel lesz súlyos lefolyású. Plusz kevésbé vagy egyáltalán nem adod tovább, így segít kialakítani a nyájimmunitást. És persze van, akinél nem hat, más variánst kap el, ezért nem hat vagy kevésbé hat. Sajnos ezt nevezik pechnek.

Egy pici babának pedig azért fontos megkapnia a rota elleni oltást, mert hiába nem ad örökös védettséget, abban az időszakban, amikor a legnagyobb veszélyt jelenti rájuk, ad.


Nyilván te döntöd el, megkapja-e vagy sem. De kérlek, tájékozódj hiteles forrásokból, ne a szüleidtől meg ne mindenkilapja színvonalú szennyekből, hanem valódi orvosoktól.

márc. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
75%

Mindent beadattuk, és a masodiknak is be fogjuk.

A szuleidnrk meg nem is kéne erről zudnia. Ez a ti dontésetek a ti gyereketek életéről.

És nem fogja kitermelni az ellenanyagot a szervezete az agyhártyagyulladásra vagy a meningnococcusra vagy akármire, azért van rá védőoltás.

márc. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

A szüleidnek joga volt eldönteni, hogy a saját gyerekeinek mit adatnak be, a ti saját gyerekeitek felett meg majd döntötök ki.

Ekkora marhaságot még az életben nem hallottam. Ha a gyerekek szervezete kitermelné minden ellen az ellenanyagot, akkor nem léteznének védőoltások. A kötelező, az ugye nem kérdés... Én leültem és elolvastam, hogy a gyerekorvosunk és a védőnő által pluszban ajánlott oltások mire jók. Zömében olyan betegségeket és tüneteket találtam, ami alapján egyértelmű volt, hogy inkább az oltás, minthogy esetleg véletlen elkapja a gyerek és baj legyen.

márc. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem kértem ki a szüleim vèleményét, mert nem az ő döntésük számít a kérdésben.
márc. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
82%

A szüleidet állítsd le, elbizonytalanítanak, és idővel átveszik a hatalmat, mert nem lesz erőd küzdeni ellenük, még most húzz határokat. Állj ki a véleményed mellett!

Én beadattam nem vagyok oltás fóbiás, ha kis esélye is van hogy a gyerekem azért hal meg mert nem oltattam be azt én nem élném túl, de ha mindent megtettem legalább kisebb lenne az önvád.

márc. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!