Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » A rotavírus elleni oltást a...

A rotavírus elleni oltást a beadás előtt egy héttel kell kivenni?

Figyelt kérdés
Azt gondoltam elég ha aznap mikor megyünk majd kivesszük a patikában, de az orvos azt mondta már rég ki kellett volna vennünk mert többször nem írhatja ki. Ez mennyire igaz? Mert nekem kicsit gyanúsnak tűnik ez az állítás

ápr. 2. 09:55
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
90 napig érvényes a recept, azon belül lehet kivenni.
ápr. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
80%
Ekkora baromságot. Néha az orvosok esze se tudom hol van. Mindig, minden oltás előtt vettük meg az összes nem kötelezőt, onnan pedig mentünk közvetlen az oltásra egyből. Semmi gond nem volt. Biztosan nem tárolom itthon, főleg, hogy jártunk már úgy, hogy aznapra olyan betegsége lett, aminél kórház plusz heteken át nem kaphatta meg. Nem fogom tárolni addig, éppen tönkremegy a hűtöm fél napra vagy hajnal 2-kor áramszünet, kicseszni sem fogok 30 ezret így az ablakon. De nálunk itt van lent minimum 4 gyógyszertár, belvárosba vagyunk. Mindig volt. Ha lejárna, újra felírja, de addig nem jár le.
ápr. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Én sem hallottam még ilyenről. Ha egy gyógyszert vagy bármit kiírnak egyszer már többször nem lehet? Később be lehet is be lehet adni az oltást én úgy tudom a 24. hétig.
ápr. 2. 10:17
 4/25 anonim ***** válasza:
88%
Azért mondta szerintem,mert hiánycikk szokott lenni,és ha égen földön nem kapsz előző nap, akkor nem fogja tudni beadni.Én amúgy amit felírnal,azt azonnal kiváltom,így nem felejtődik el,és ha nincs, akkor van idő rendelni,máshonnan beszerezni,stb
ápr. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Egy dolog miatt erdemes beszerezni mar sokkal korabban, mert lehet, hogy nem is tudod majd megvenni az elso patikaban. Aznap semmikeppen se szerencses kivaltani emiatt, amikor az oltas van, ha nincs idod szaladgalni.


Amugy meg tokmindegy mikor veszed.

ápr. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
8%
5# Aki olyan helyen él nem szaladgálás. :) Egyébként, ha kiváltom hamarabb 4 héttel és még se kaphatja meg, de betojik a hűtöm éjfélkor, amit csak reggel veszek észre és még fél nap mire újat veszek, akkor visszatérítik az árát? Vagy titeket ilyenkor nem zavar az a 30 ezer ft? Nemár, hogy ennél rosszabb megoldás, ha megveszem és már megyünk is vele. :D Vagy aznap reggel megveszem. Mondjuk nyilván aki kis faluba él, ez nem opció. Megyeszékhelyen ez teljesen járható.
ápr. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
83%
Amikor mi adattuk be pont hiánycikk volt. Ez 4 éve volt most nemtudom mi a helyzet. Nekünk is mondta annó a mienk. 50 gyógyszertárat telefonáltunk végig és 1-ben volt még pont 1 darab, de más is telefonált, így mondták aki korábban odaér az kapja, nem teszik el senkinek.
ápr. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
87%

6-os, szuper, de nem mindenki el olyan helyen, ahol 2 kilometeres korzetben 10 gyogyszertar van :)

Nalunk speciel csak 3 az egesz varosban es bizony amikor nekunk kellett rota, egyikben se volt, at kellett menni 10 kilometerrel arrebb.

Es ezt az oltas napjan, auto nelkul nehezen tudtam volna megtenni. Ez csak egy tanacs, nem kell megfogadni! Mindenki csinalja ugy, ahogy akarja.


Igen, elofordulhat, hogy elromlik a huto, bar nekem ez meg se fordult a fejemben, de igen. Ha igy van, benyelem azt a 30at, igen. Bar 1 eves a hutonk, az elozot se azert csereltuk le 15 ev utan, mert rossz lett volna, csak nagyobbat akartunk. De igen, barmi lehet. Az is lehet, hogy hazafele elut az auto a rotaval a taskamban.🤣🤣

ápr. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
80%
7-es, igen amugy, mar par honapja hianycikk a bexsero es a rota, nehez oket beszerezni.
ápr. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Itt nem az volt a baj hogy nem volt a patikában, hanem az hogy az orvos nem akarja újból kiírni. Mert “nem lehet”
ápr. 2. 12:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!