Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mik a kiszáradás tünetei?

Mik a kiszáradás tünetei?

Figyelt kérdés

Gyerekeknél a kiszáradás tünete lehet a száraz száj és nyelv, a könnyek nélküli sírás, a levertség, valamint a bőr szárazsága..ezt a webbetegen találtam. Ezek közül a fiam könnyek nélkül sír (bár nem sokat sírt eddig), nagyon levert. Az orvos látta, de azt mondta hogy a bevitt folyadék és a hányással, illetve hasmenéssel távozó folyadék "rendben van". Viszont szerintem nincs.. sokkal kevesebbet iszik, mint amennyit hány vagy megy a hasa. Rettenetesen bágyadt, sokat alszik. Viszont ha beviszem a kórházba, lehet ott sem csinálnak vele semmit, sőt nincsenek meg a feltételek hogy nyugodtan elkészítsem az ételét, tisztába tegyem és átöltöztessem napi x-szer. Ráadásul én sem vagyok toppon, kezdem én is elkapni, szóval a párom segít. Na ez sem lenne adott a kórházban. Viszont azt nem szeretném kockáztatni hogy kiszáradjon.

Olyanok írjanak akiknek a gyerekünknél ez előfordult, vagy a gyakorlatban látták, mivel a netről én is le tudom szedni a különböző felsorolásokat

Előre is köszi a válaszokat.



2012. máj. 23. 19:25
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha amit eszik, rögtön kihányja, akkor vidd a kórházba egyből
2012. máj. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Mikor jött el az a pont hogy azt mondtad most már kórházba kell menni?
2012. máj. 23. 19:37
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős? A kutacs beesése is jel lehet. Szerintem vidd be, biztos ami biztos.
2012. máj. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Nem hány rögtön evés után, sőt hányni csak vasárnap meg ma hányt, de nagyon megy a hasa, nem is tudom pisil-e, mert szinte állandóan pelust cserélek, széklet miatt.
2012. máj. 23. 19:43
 5/26 A kérdező kommentje:
1 éves múlt. Félek ha beviszem, így is úgy is bent tartanak, akkor is ha épp nem csinálnak vele semmit. Én is nagyon gyenge vagyok, nem is bírom sokáig tartani, nem tudnám rendesen ellátni egyedül, a kórházba meg nem segítenek ennyit, nincs idejük rá.
2012. máj. 23. 19:45
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél kubut, vagy Jupik, valami édes üdítőt, amit megiszik. Ha enni nem is eszik, igyon az a lényeg, ilyenkor mindegy mit, csak igyon!

Próbálj neki főtt burgonyát adni, vagy főtt rizst.

Recept nélkül lehet kapni smecta hasfogót, direkt kicsiknek!

Kórházban infúziót kap, melette lehetsz, ha kéred eréllyesen.

Próbáld ki az üdítős megoldást, hogy a vizet pótoljátok.

Adj neki ropit, kekszet rágcsálni.

2012. máj. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi segítséget. Krumplit egyáltalán nem eszik, kenyeret, sinlacot, almás kekszet igen. Most főzünk rizst hogy a rizs nyákot főtt répával adjuk neki. Állítólag az nagyon sokat segít. Engem inkább az érdekelne aki vitt már be kórházba kiszáradás miatt gyereket. Mikor vitte? MIt mondtak? Tényleg ki volt száradva? Stb.
2012. máj. 23. 19:57
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg, hogy megcsíped kicsit a bőrét, ha úgy marad, nehezebben áll vissza, mint szokott, akkor ki van száradva. Próbáld meg, hogy beviszed az ambulanciára, ahol elmondod a dolgokat, 2 óra alatt lefolyatnak neki 2L 0,09-es fiziológiás sóoldatot, és ez hidratálja addig, amíg tud rendesen enni. Jobbulást!
2012. máj. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Mindjárt megnézem a bőrét. Most egyébként egy kicsit jobb a kedve és iszik, de nem vagyok nyugodt.

Lehet kórház lesz a vége, csak hogy tényleg minden rendben legyen.

2012. máj. 23. 20:19
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Hipp ORS 200-at próbáltátok? Kiszáradás ellen van.
2012. máj. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!