Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mik a kiszáradás tünetei?

Mik a kiszáradás tünetei?

Figyelt kérdés

Gyerekeknél a kiszáradás tünete lehet a száraz száj és nyelv, a könnyek nélküli sírás, a levertség, valamint a bőr szárazsága..ezt a webbetegen találtam. Ezek közül a fiam könnyek nélkül sír (bár nem sokat sírt eddig), nagyon levert. Az orvos látta, de azt mondta hogy a bevitt folyadék és a hányással, illetve hasmenéssel távozó folyadék "rendben van". Viszont szerintem nincs.. sokkal kevesebbet iszik, mint amennyit hány vagy megy a hasa. Rettenetesen bágyadt, sokat alszik. Viszont ha beviszem a kórházba, lehet ott sem csinálnak vele semmit, sőt nincsenek meg a feltételek hogy nyugodtan elkészítsem az ételét, tisztába tegyem és átöltöztessem napi x-szer. Ráadásul én sem vagyok toppon, kezdem én is elkapni, szóval a párom segít. Na ez sem lenne adott a kórházban. Viszont azt nem szeretném kockáztatni hogy kiszáradjon.

Olyanok írjanak akiknek a gyerekünknél ez előfordult, vagy a gyakorlatban látták, mivel a netről én is le tudom szedni a különböző felsorolásokat

Előre is köszi a válaszokat.



2012. máj. 23. 19:25
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Nincs láza. És az orvos látta a bágyadtságot, és azt is mondtam hogy sokat alszik. De egyébként is jó alvó. 15 órát simán alszik egy nap egészségesen. Ahhoz képest most csak kb 2 órával aludt többet.

Hát tényleg köszi mindenkinek. Most várok, de szerintem a következő kakinál, ha még mindig ennyire híg beviszem.

Ja és tényleg nem az zavar hogy velem hogy bánnak, hanem részben, a már korábban említettek mellett, az hogy doki is azt mondta ha beviszem és nincs kiszáradva akkor bent tartanak, de nem csinálnak vele semmit. Viszont akkor már tényleg jobb helyen van itthon.

2012. máj. 23. 22:32
 22/26 anonim ***** válasza:

szia!

kislányomnak kb. este 12-től reggel 9-ig volt 20 kisebb hasmenése, amikor ügyeletre vittem, de ő akkor már alig állt a lábán, pedig iszogatott azért. azonnal infúziót kapott. a torkában megjelenő fehéres lepedék is kiszáradásra utal.

2012. máj. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Hogy vagytok?
2012. máj. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Remélem már jobban vagytok!
2012. máj. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

Végül bementünk a kórházba. Két éjszakát voltunk bent. Rota vírus volt a bűnös, állítólag nagyon sokan betegek most Rotával. Már sokkal jobban van.

Köszi hogy írtatok.

2012. máj. 26. 15:49
 26/26 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy jobb a helyzet! :)
2012. máj. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!