Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mennyibe kerül a bárányhímlő...

Mennyibe kerül a bárányhímlő elleni oltás? És hányszor kell beadni? Te mikor adattad be a babádnak?

Figyelt kérdés

2012. nov. 15. 21:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok. Csak azért kérdeztem, mert én is voltam bárárnyhimlős és emlékszem nagyon rossz volt, de túl éltem.

A lányom 13 hónaposan most tavasszal esett át rajta, unokatseóktól kaptuk el. 4 nap alatt ment át rajta, ebből 2 nap volt viszonylag durva.

Tesómnak 3 gyereke van, mindegyik elkapta egymás után. Kb 3 hét alatt ment át rajtuk. A mi orvosunk kifejezetten ellene van. Egy német prof bejegyzését olvastam neten (sajnos nem találom), ahol leírta, hogy miért tartja rossznak, hogy ilyen betegségek ellen adatnak be oltásokat az emberek. Mert még ha olyan lenne, ami 100% biztonságot ad, akkor megérti. Na én ezért voltam kíváncsi, ki miért oltat. Saját döntés, vagy orvosi javaslat. Köszönöm a válaszokat, bocsi, hogy a kérdésedbe pofátlankodtam kedves kérdező!

2012. nov. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

9250Ft/db,2x kell oltani.A lányom jövő hónapban fogja megkapni az első adagot,akkor lesz 16hónapos.

Én rákérdeztem a doktornőnél,hogy miért is kell ezt beadatni,mikor annak idején én is voltam bárányhimlős meg rózsahimlős is gyerekként és semmi problémám nem volt belőle.

Azt mondta,hogy manapság sokszor párosul súlyos tüdőgyulladással és sokkal erősebb kiütésekkel mint akkoriban és az oltás révén ezek elkerülhetők,ha netán mégis elkapja enyhébb lefolyású lesz és a szövődmények valószínűsége is csekély.

2012. nov. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Az OFF kérdésre válaszolva: szerintem az a baj, hogyha még az orvosok közt sincs egyetértés oltások terén, nincs egy cáfolhatatlan tudományos pro/kontra érvlista, akkor hogyan tudnánk mi szülők eldönteni, hogy melyik véleménynek higgyünk....

A legtöbben szerintem azt csináljuk, hogy bízunk a saját gyerekorvosunkban, ha ő szakmailag indokoltnak/indokolatlannak tartja, akkor aszerint cselekszünk. Manapság már tényleg nem lehet eldönteni, mivel ártunk többet a gyereknek!

2012. nov. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 kratyi válasza:
65%

Kicsit régi a topic, de hátha még olvasod:

Nálunk a gyerekorvos (aki híresen antibiotikum ellenes, és nem híve sok oltásnak sem) kifejezetten ajánlotta a bárányhimlő elleni oltást.

Pontosabban az elsőt feltétlenül (szerinte az a tuti, ha megkap a gyerek 1 oltást, és utána elkapja a barit...;) ), mert ez már véd a szövődményektől.

A dokinéni nem mai csirke, 4 gyereke van, és azt mondta az utóbbi 5-10 évben kezd eldurvulni ez a vírus, több és durvább szövődmény fordul elő.

Itt a lakótelepen is bekerült egy kisfiú a kórházba, neki az agyára húzódott rá...és ez nem városi legenda.


Nálunk a családban érzékeny a bőrünk, a hugom arcán jócskán megmaradtak a bárány utáni hegek, ezt a lányomnak nem kívánom.

Szóval a kicsi már 2 oltást kapott, a fiammal megvárjuk még az ovi végét ( 1 oltást kapott már), de ha nem kapja el, a suli előtt megkapja a másodikat...


:)

2013. márc. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

Nekem most szóltak a bölcsiben hogy az egyik kisgyermek bárányhimlős lett, úgyhogy lehet hogy a kisfiam is az lesz.

Felhívtam a védőnénit, azt mondta, hogy most ha már elkapta , akkor is be lehet adatni az oltást.

De nem igazán segített , mert azt mondta, hogy veszélyes is lehet, a bárányhimlő

Meg hogy nem is, mert nem biztos , hogy védettséget nyújt később, tehát nem ajánla,

Akkor azt mondtam, hogy nem adatom be akkor arra azt mondta , hogy Azért ajánla...

Szóval elég tanácstalan vagyok.

2014. máj. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
37%
Ne haragodjatok le is lehet pontozni de az oltás szhart sem ér!!!!be voltam oltva és elkaptam!Tudom nem tart a védettsége örökké,de az az idő ameddig kéne tartania még nagyon nem járt le,a közelébe sincs mégis itthon fekszek bárányhimlőbe!
2014. dec. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!