Germicid kup utan mikor adhato leghamarabb a Suppositorium antipyreticum kup?

Figyelt kérdés

Mennyi idonek kell a ketto kozott eltelnie?

Germicidbol egy egeszet kapott.


2013. jún. 13. 18:36
 1/4 anonim ***** válasza:
41%
3 oranak.
2013. jún. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem. Ahogy nézem, mindkettőben ugyanaz a hatóanyag: Aminophenazone


[link]

[link]


Inkább kombinált mondjuk Nurofennel, de én nem adnám a kettőt egymás után, ennyi erővel adhatod simán csak az egyiket. Tuti így javasolta az orvos?

2013. jún. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A másodikkal értek egyet. Én úgy tudom az antipyreticum ugyanaz, mint a Germicid, csak idősebbeknek. Azonos hatóanyagú kúpokat max napi 3-szor javasolt adni, de ez a betegtájékoztatóban benne van. Ha 3-szor, akkor 8 óránként. Az eltérő hatóanyagú lázcsillapítókat lehet kombinálni pl: Panadol(paracetamol)-Nurofen(ibuprofen) 4 óránként. Magas láz esetén talán 3 óránként, de ebben nem vagyok biztos. Inkább Nurofent adj 4 óra múlva.
2013. jún. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Végül Nurofent kapott, majd az éjszakát végig aludta. Reggel megint magas láza volt. Akkor már ezt a Supp. izét kapta, 1 egészet.

Elvittem a dokihoz, megvizsgálta alaposan, de azt mondta, hogy nincs semmi baja a gyereknek, makk egészséges.


Nem tudta megmondani, hogy mitől lázas.

Most fekvés előtt megmértem a lázát, 38 kereken.

Kapott 5 ml Nurofent.


Annyit mondott a doki, hogyha hétvégén is végig lázas lesz, akkor vigyek vizeletmintát az sztk-ba. Adott beutalót hozzá, meg felírt még kúpot.


Egyébként még bárányhimlőre gyanakszik, mert a pár utcával arrébb lévő oviban épp járvány van. Szerinte összeszedhettük simán a játszótéren.

2013. jún. 14. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!