Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Baleset miatti fogpótlás,...

Baleset miatti fogpótlás, javítás?

Figyelt kérdés
Volt valakinek hasonló eset tejfoggal? Hogy zajlik kisgyereknél?
2013. júl. 30. 20:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Tejfoggal nem csinálnak semmit, csak marandandóval.
2013. júl. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De olvastam, hogy csinálnak, csak tapasztalatokat várnék.
2013. júl. 31. 22:26
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem csinálnak vele semmit, csak lecsiszoljak a maradékot, hogy ne legyen éles. A
2013. aug. 1. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

"
Baleset következtében sérült, letört fog ellátása



Ha a fognak a koronai része sérült, de meg van a letört darab, akkor a fogorvos a letört darabot visszaragasztja. Ekkor a legkedvezőbb az esztétikai hatás. Ha nincs meg, akkor vagy műanyag koronával, vagy tömőanyaggal pótolja a fogorvos a letört koronai részt.
"


Tehát EZT csinálták már valakinek?

2013. aug. 1. 15:01
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem, mivel ez nem tejfogra vonatkozik, hanem maradandóra.
2013. aug. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Ezt most ugye te sem gondoltad komolyan, igaz?

Mert ha igen, akkor ez nagyon fájt...



Menj el nyugodtan egy fogorvoshoz, az ég adta világon de semmit nem fognak csinálni a tejfoggal, max. körbe ecsetelik. vagy kihúzzák de ennyi!


Évek óta fogorvoshoz hordom a lányomat, amíg nem lettek maradandó fogai addig hozzá sem nyúltak.

2013. aug. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Te 6-os, neked meg mi bajod van? :)

Nyugodj meg, elmentem a gyerekkel fogorvoshoz, és képzeld ketten kétfélét mondtak (fantasztikus, biztos ilyet sem hallottál még), ezért olvastam utána, és kértem tapasztalatokat. Amit idéztem, egy gyerekfogászat oldalán van, nem részletezik. Nagyon sajnállak, ha neked "fáj", vegyél be valamit! Micsoda stílus, hihetetlen. És nem kell ám válaszolni, ha nem akarsz.

2013. aug. 2. 21:34
 8/12 anonim ***** válasza:
Gyerekfogaszat az elso fog megjelenesetol 18 eves korg van..... Tejfoggal nem csinálnak semmit.
2013. aug. 3. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Oké, ez nekem is világos.:)

Azt mondta az Sztk-s doki is, hogy nem csinálnak vele semmit. Nagyon normális volt egyébként. De mivel nagyon látványos, és félek, hogy a beszédét is rontja majd a foghiány, elvittem egy magánorvoshoz is, aki meg felépítené, de az nagyon macerás és fájdalmas is lehet, és ki tudja, megmarad-e. Ezért tettem fel a kérdésemet. Nem tudom, megérné-e az egész hercehurca. Erre vártam volna tapasztalatokat...

Köszönöm a válaszokat.

2013. aug. 3. 13:46
 10/12 anonim ***** válasza:

Nana, hogy a maganorvos felepitene... Penzert mindent. ...

Hugomnak tort le foga kisgyerekkent. Csak lecsiszoltak. Ne vidd maganorvoshoz.

2013. aug. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!