Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Két és fél hónapos kislányom...

Mtk-2 kérdése:

Két és fél hónapos kislányom vérszegény, étvágytalan. A doki szerint minden etetetésnél el kell érni a 120 ml-t.60-80 ml-t szív, ha utána kínálom, vagy tápszerrel próbálkozom öklendezik. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

2013. aug. 20. 20:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem fér több a pocakjába. Nekem ez egy kicsit fura, nem az a fontos, hogy egyszerre mennyit eszik, hanem az, hogy mennyit eszik naponta, és a súlya hogyan alakul, gyarapodik-e. Nem írt fel neki valamilyen vaskészítményt?
2013. aug. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nekem kell szednem vasat. Ő folsavat kap.

6 hetes koráig heti 30 dkg-t hízott, így nem mértem minden szopit. egy-egy napot lemértem, olyankor 30-150 között mindenféle mennyiség volt. Ami most aggaszt, hogy nem éri el a 100-t sem. A napi mennyisége is elmarad az előírthoz képest. Egy hónapja volt egy lázas állapot, ami kórházban végződött, antibiotikum, egy hét kórház, de nem tudták kideríteni mi volt a baj.

2013. aug. 21. 07:25
 3/4 anonim ***** válasza:
nekünk a gyerekorvos azt mondta, hogy 2 és 4 hónapos kora körül cserélődik le a magzati vér a baba saját szervezete által termelt vérre (ekkor indul a saját vérképzése), ezért lehet vérszegény a laborlelete. Nekünk is ez volt, ennek ellenére azért kaptunk Maltofer cseppeket, amit adok a babának - szintén az orvos mondta, hogy az nem elég, ha én eszek vasat, mert az anyatejen keresztül ő nem kap annyit, amennyit kellene. Folsavat nem is tudom miért adnának neki az orvosok?...Két dolog lehet, szerintem: az egyik, hogy nincs olyan, hogy mennyit kell ennie a babának, nyugodj meg, ha ő nem kér már többet, de van kakis, pisis pelusa szépne, akkor ennyi, ő ennyit kér és kész, nem kell aggódni :) A vérszegénységtől valóban lehetnek étvágytalanok, bár inkább ez nagyobb korban jellemző, ebben az esetben a Maltofer cseppek segíthetnek. De megjegyzem, nálunk is volt egy kéthetes időszak, amikor alig akart enni, szerintem a meleg miatt volt
2013. aug. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

6 hetes koráig heti 30 dkg-t hízott. Oké. És azóta mennyit hízik?


Ha vérszegény, akkor valóban nem lesz elég, ha csak te szedsz vasat.

Az én babám is vérszegény volt, 3 hónapos kora óta vasat szedett. Maltofer cseppeket + mellé folsavat és c-vitamin cseppeket. A folsav és a c-vitamin nagyon fontos a vas mellé, hogy az megfelelően felszívódjon.

2013. aug. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!