Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ekcémás babátok ruháihoz...

Ekcémás babátok ruháihoz milyen mosószert használtok?

Figyelt kérdés

2014. jan. 2. 13:58
1 2 3
 11/22 Bodzácska válasza:
Mosódió
2014. jan. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Kímélő mosóport használj, de az öblítésre oda kell figyelni. Legalább ötször tiszta vízben öblítsd ki miután kivetted a mosógépből. Fürdetéshez patikában lehet venni tubusos mosakodókrémet. Fürdetés után kend be a kritikus részeket, vagy az egész testét Excipial U Lipolotion nevű testápolóval. Bécsben kapsz a patikákban vény nélkülén. A tehéntejet egyenlőre le kell cserélni kecsketejre. Ki fogja nőni nagy valószínűséggel.
2014. jan. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Sajnos Bécs nekünk nagyon messze van, akármennyire szeretném hogy szép legyen a bőre, ezt nem engedhetjük meg magunknak :( A fürdéshez is gyógyszertári kenőcsöt használunk illetve a testápoló is kevert gyógyszertári.
2014. jan. 5. 12:44
 14/22 anonim ***** válasza:

[link]


Igy talan nem kell becsig menni :)

2014. jan. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
90%
Szia, az én kislányom nagyon ekcémás. Ami nekünk sok kísérlezezés után bevált az az, hogy kimosom normál módon a ruhákat, általában sensitive mosószerrel, de még ez sem mindig, +öblítő. De utána mindig visszateszem még egy öblítésre ahol öblítő helyett ecetet használok. Mindig az a kérdés, h nem büdös e, de a válasz nem. Friss finom illatúak a ruháink. Elméletileg teljesen helyettesíthető ily módon az öblítő de tapasztalatom szerint így a mosószer is jobban kioldódik a ruhákból. Nekünk csak ez vált be, amúgy amíg nem így mostam én is mindig viszkettem. Azóta nekünk is rendben van a bőrünk. Egyébként mi voltunk gasztroenerologián is az ekcémája miatt, h vajon mi okozza, semmit nem mutatott. Állítólag ilyen pici korban ez nem is lehetséges. Nem is tapasztalok ételek és az ekcéma között összefüggést. Én másban sejtem a probléma gyökerét.... Fürdetni mind a mai napig kizárólag fürdetőkrémet használunk. Utána jó alaposan bekrémezzük az egész testét azzal a krémmel, amit szintén a gyerekorvos ír fel, nem szteroidos. Azt csak esetenként használunk.
2014. jan. 6. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
90%
Ja, még annyit az előzőekhez, h mi is próbáltunk mosódiót mosószódát stb, de a foltokkal és a fehér ruhák szürkülésével ez semmit nem tudott kezdeni. Ráadásul mikor bukott, a szag is benne maradt a ruháiban. Szóval nekünk az sem vált be. Előző voltam.
2014. jan. 6. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az utolsó íróknak is a válaszokat!

Ma voltunk a házi orvosnál és nagy valószínűséggel tej allergiás a gyerkőc, kapott új tápszert (sajnos szükség van már kiegészítésként rá), Milumil Pepti, én továbbra is mellőzöm a tejtermékeket, illetve adott termékmintát egy un. Emolium Speciális Krémből, amely szerinte be kell hogy váljon a kis bőrére. Ha hat egyrészt megvesszük a krémet, másrészt pedig megírom ide is a tapasztalataimat, talán másnak is a segítségére lehet. Mosás: kísérlet jelleggel áttértünk a Tomy babay mosógélre, öblítő nélkül ecettel... És továbbra is kenem az egész testét cremor aquosus-sal.

2014. jan. 6. 22:51
 18/22 anonim ***** válasza:

Mi is mindent vegigprobaltunk (mosoporbol, oblitobol, krembol, etelek kiiktatasabol stb) nekunk a bip hipolallergen mososzer jott be leginkabb + ecetes oblites. Ezt a bipet sajnos en eddig csak auchanban kaptam, de ott se mindig.

Krembol a sanatopic (nagyon jo aron van, csak gyogyszertarban kaphato, a vorosseget nem mulasztja el, viszont messze ez hidratalta legjobban a boret), furdeto szinten gyogyszertari.

2014. jan. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Az alapos, többszöri öblítés a fontos. A mosógépek öblítése az kevés!!
2014. jan. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Kedves Mindenki,

ahogyan ígértem, megosztom Veletek a tapasztalataimat, hogy mire jutottunk Emolium Speciális Krémmel kapcsolatosan. Nos, nekünk nem vált be, viszont a gyermekünk bőre, legfőképpen az arca egyre rondább lett. Tegnap úgy döntöttünk a férjemmel, hogy vége a kísérletezésnek valamivel biztosabbra fogunk menni és egy drágább de minőségibbnek mondott termékkel fogunk próbálkozni, így vettük meg a Psorioderm Sensitive Testápolóját és a Babé Érzékeny bőrű babáknak kifejlesztett fürdetőjét. Tegnap óta a krémmel kb. 15-ször kentük be az arcát a gyerkőcnek és MÁR éppen hogy csak piros és picikét hámlik... A fürdetőt csak egyszer használtuk még, arról komolyabb véleményt nem tudok adni (ami fontos, igen drága de aki ismeri már a Babé termékeket, tudja hogy 200 ml jó sokáig elég, ez egy masszív sűrű, kicsit a folyékonyabb méz állagához tudnám hasonlítani). Ugyanakkor tegnap délután olvasgattam a fürdetőkről és akkor találtam rá az alábbi cikkre:

[link]

A fenti cikkben kettő olyan összetevő is szerepel ami alkotja a Naturland-es fürdetőkenőcsöt is... nagyon-nagyon mérges voltam magunkra, mint szülőkre, mert a mi felelősségünk lett volna hogy megnézzem az összetevőit annak amit nap mint nap felvittem a gyerekem bőrére. Nem tartom kizártnak (bár távol álljon tőlem, hogy elvegyem más kenyerét és orvososdit játsszak, holott nem vagyok az) de szerintem elképzelhető, hogy nincsen semmiféle tejallergiája a gyereknek, csupán 3,5 hónapja "mérgezzük" esténként szerencsétlen bőrét. Nem szeretnék rossz kampányt a Naturland-nek, biztosan van baba akinek semmi baja nem lesz tőle (ha nem így lenne -reménykedem- már betiltották volna), de ha tehetitek Kedves Szülők kerüljétek el (egyébként hallottam sokan dicsérik a dm-s és rossmann-os sensitive fürdetőket is, közel sem olyan drágák mint babés, prosioderm-es termékek). És nagy valószínűséggel, még csak a mosószerrel sem volt baj (előtte Perwollt használtam), tekintve hogy mindig ecettel öblítettem... Persze az is biztos hogy nem minden ekcémás baba bajának forrása a fenti fürdetőkrém, de érdemes azért próbálkozni, főleg úgy, hogy ennyire picinek még csak allergia tesztet sem végeznek, tehát alapvetően megy a találgatás. Én ezúton szeretném megköszönni mindenkinek még egyszer a válaszokat (a privát leveleket is) és kívánok sok szerencsét, ekcéma és atópiás bőr mentes éveket!

2014. jan. 12. 08:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!