Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 39hét+3 napos kismama vagyok....

39hét+3 napos kismama vagyok. Ma voltam ultrahangon ey a baba veséjében találtak pangást. Ez mit jelent? Edigi ultrahangokon nem lattak semmit. Mitöl van ez?

Figyelt kérdés

38X17 mm-es pangás.

pyelon AP átmérője 16 mm-es

Kérlek segitsetek nagyon agodom


2013. júl. 29. 10:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Pyelon-tágulat a neve. Ultrahanggal fogják vizsgálni születés után, általában semmi baj nem történik, felszívódik magától.
2013. júl. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon nagy a 16mm-es tágulat
2013. júl. 29. 11:05
 3/6 anonim ***** válasza:
Kisfiamnak amikor megszületett, 20mm-es tágulata volt. Most 18mm, már 1 éves. Elég ritka hog
2013. júl. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
bocs, a gyerek belegépelt... szóval elég ritka hogy ilyen lassan megy össze, de állítólag nincs vele teendő, járunk kontrollra félévente (sima UH). Egyszer majd eltűnik.
2013. júl. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De akkor ez gyogyithato betegség nem valami oriási probléma?Vagyis tudom hogy baj de nem olyan nagy.A 16 mm mar nagyon nagy???olyat is hallottam,hogy 10mm alatt elfogadhato azutan megg koros
2013. júl. 29. 11:24
 6/6 anonim ***** válasza:
20mm alatt elfogadható, mi éppen határon voltunk. Nálam kb a 20 terhességi héten az UH-on látta a doki. Ne aggódj :) Ja és legutóbb a kontrollon azt mondták, hogy - bár nem csökkent a mérete - a gyerek veséjéhez képest így is egyre kisebb és kisebb, mert a gyerek közben hatalmasat nő :) Persze engem is zavar a dolog, de több orvos is mondta, hogy nincs gáz, kinövi.
2013. júl. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!