Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Két hónapos oltásra a babám 3...

Két hónapos oltásra a babám 3 hónapos korára adtak időpontot, normális ez? Akkor már a következőt kéne kapnia, nem?

Figyelt kérdés

Hihetetlen az egészségügy! Két héttel előtte felhívtam őket, de nincs időpont, csak másfél hónap múlva. És akkor nem kapja meg a gyerek az oltást???

Mindezt Pesten, nem egy eldugott helyen. Ezt egyszerűen nem hiszem el! Máshol is ezt csinálják, normális ez, vagy jelentenem kéne valahol?

És egyáltalán nem lesz ez baj a gyereknek?


2014. jan. 4. 00:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
32%
Minek időpont. Lemész a rendelésre és megvárod amíg sorra kerültök.
2014. jan. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nálunk időpontot kell kérni. Külön van betegrendelés és egészséges rendelés (heti egy délután), az oltást az egészségesen adják be, hogy ne a beteg babák között kelljen várni az egészségeseknek. Ha beteg, akkor nyilván lemész és kivárod a sorod, de ha nem beteg, sajna nem így megy :S
2014. jan. 4. 00:13
 3/15 anonim ***** válasza:
Nálunk is van külön csecsemőtanácsadás, de nekünk az egy hónapos kontrollon adtak időpontot a két hónaposra. De miért nem kérdezed meg az orvost, hogy nem gond-e, ha később kapja. Ha gond, akkor meg lemész a rendelésre, és megvárod a sorodat. Én is voltam a babámmal sima rendelésen, amikor nem volt beteg (kórházból kerültünk ki gyógyultan, de látni akarta a mi orvosunk is). Egyszerűen nem engedtem senkinek, hogy megsimogassa, nem úgy fogtam, hogy le tudja bárki is köhögni stb. Sajnos kevés a gyerekorvos, a gyerek meg ehhez képest sok, és nem dolgozhatnak ők sem 0-24. Én beszélnék a helyedben az orvossal, és ha kell, hát kivárnám a soromat a sima rendelésen.
2014. jan. 4. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
A húgom kislánya egy betegség miatt 2 hónapos korában kórházban volt 28 napig. :( (Hálistennek meggyógyult). A kötelező oltásokat így több mint egy hónappal később kapta meg.. semmi se történik, ha később kapja egy hónappal.
2014. jan. 4. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz. A lányom pl. a 15 és a 18 hós oltását egyszerre kaspta meg, 19 hónapos korában. :) (Azért csúszott ennyit, mert mindig talált valami apróságot a doki, vírusos torok, ilyesmi, és ő csak makkegészséges gyereket olt be.)
2014. jan. 4. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nekünk egy hónapos kontroll se volt, csodálkoztam is, mert a kiskönyvben van egy ilyen oldal, de csak a védőnő nézte meg a babát, ő töltötte ki, a doki nem. Hat naposan látta, azóta se.

Akkor ha lemegyek a sima rendelésre, mindig van ott oltóanyag? Nem akarok hiába várni.

Lehet hogy hétfőn megpróbálom felhívni a dokit.

2014. jan. 4. 00:31
 7/15 anonim ***** válasza:

A 18 hósat mi is 19 hósan adattuk be, mert csak akkor volt időpont. A védőnő azt mondta, 6 hetet lehet csùszni (indok nélkül, ha beteg, akkor persze többet is) szóval 6 hét után kell jelentenie az ántsznek, ha nem kapta meg.

Én a helyedben még örülnék is, h nem olyan piciként kap oltást\lesz esetleg lázas...

2014. jan. 4. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Szinte mindenhol így van, hogy van külön egészséges rendelés 1-2szer egy héten, de oda is nyugodtan lemehetsz időpont nélkül.
2014. jan. 4. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Hát jó, akkor le fogok menni időpont nélkül. Majd én leszek a bunkó, de nem érdekel.

Köszi mindenkinek, aki írt.

2014. jan. 4. 01:14
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem hinnél, hogy ettől bunkó lennél.
2014. jan. 4. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!