Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Karikás a szeme az egy éves...

Karikás a szeme az egy éves babámnak. Mit jelenthet? Érdemes orvoshoz vinni?

Figyelt kérdés
A babám még mindig napi 3x alszik rövidet, nem egy hosszút. Éjszaka elég sokszor megébred, nyűglődik. Egy kis ideje azt vettem észre, hogyha nagyon fáradt, akkor karikás lesz a szeme, és most is ilyen, alvásnál. Igaz, hogy nagyon sokat mozog, mászik, már próbál járni, egész nap pörög. Aggódnom kellene? (holnap megyünk orvoshoz, őt is megkérdezem, de a ti véleményetek is érdekel.) Súlya normális, enni eszik, mellette még sokat szopizik. Az én vérképem tökéletes, nem vagyok vashiányos sem, tehát az anyatejből elvileg minden vitamint megkap. (+ ugye a hozzátáplálás)

2014. jan. 8. 18:41
 1/2 anonim ***** válasza:
1 évesen az anyatejben már semmi nincs..Szerintem több folyadékra van szüksége a babádnak. Vagy vitamin hiány. De majd kérdezd meg a dokid is. Mi tejitalt iszunk reggel-este az olyan mint egy multivitamin még soha nem volt beteg a fiam. 17 hónapos kisfiú Anyukája
2014. jan. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Öhm.. az amit írtál, nem helytálló az anyatejről. Igenis értékes és tápláló, van olyan jó, vagy jobb, mint egy másik emlős teje. Azért idézem ennek a szoptatási tanácsadónak a válaszát, hogyha más is olvassa, ne higgye el, hogy az anyatej nem tápláló 1 áves kor felett.



"Kérdés:

Változik -e az anyatej kalóriatartama, összetétele a szülést követően ? Van -e még tartalma 1 éves szoptatás után? Igaz-e, hogy nyáron "vizesebb" az anyatej?

Válasz:

Az anyatej összetétele folyamatosan változik. Mindig olyan, amilyenre a babának szüksége van. Nincs rossz anyatej. Szülés után először nagyon fehérjedús, rengeteg immunanyaggal. Majd a zsírtatralma növekszik és a fehérjefélék aránya változik. Az elválasztás során a tej mennyisége csökken, tápértéke és védő hatása növekszik. Egy éves korban is nagyon fontos szerepe van a baba táplálásában, hiszen rengeteg védőanyag van benne, és fajazonos fehérje, ami a legkönnyebben beépíthető, és nem okozhat allergiát. Az anyatej vastartalma nagyon jól hasznosul, sokkal jobban, mint más forrásokból.

A "nyáron vizes tej" pedig tévhit.

Sződy Judit "


Köszönöm, hogy írtál, közben ma egész nap figyeltem, minden oké volt vele, tehát valószínű tegnap csak fáradtabb volt, többet ugrált, vagy ilyesmi. Az igény szerint szoptatott gyerek hozzájut az anyatejből a megfelelő folyadékhoz, de emellett amikor kér, akkor vizet is kap, és van, hogy kérés nélkül is megkínálom.

2014. jan. 9. 23:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!