1.5 éves fiam cukorbeteg?

Figyelt kérdés

Kérem csak az írjon, akinek a gyerekénél cukorbetegséget diagnosztizáltak!

Hogy vették észre, mik voltak a tünetek? (olvastam topicot, tudom, nagyjából mik ezek, konkrét példákra lennék kíváncsi)

Mikor kiderült, mi történt, milyen változást hozott a kicsi életében?

Mit ehet, ihat?



2014. febr. 6. 06:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Nálunk a tesóm fiai cukrosak. Ez a betegség mértékétől függ, hogy mit ehet, mennyire szigorú a diéta.

Nyírfacukorral édesít, ha valamit nagyon kell, és vizet isznak. enni hús, zöldség, hal. Egészséges élet. Jókat lehet enni. :)


Milyen változás történt? Nagyon sok egészségtelen ételt, amit eddig ettek el kellett hagyni, pl. csoki, puding, édesség, stb.

2014. febr. 6. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem gyarapszik annyira jól, csak nagyon lassan. Folyton iszik (eddig sok gyümölcslevet kapott, mert a védőnő mondta, hogy ha nem eszik rendesen, legalább a folyadékkal vigyen be egy kis kalóriát), alvás előtt is kér inni-már vizet adok neki.

Folyton vakarózik, mikor levetkőztetem, már volt gombás is a feneke.

Főleg ez a két tünet aggaszt.

Az igaz, hogy sok tésztát kap, nagyon szereti, a húst nem kívánja. Túrót, joghurtot, kefírt eszik, próbálok hüvelyeseket főzni, hogy valmilyen fehérje jusson a szervezetébe, de a hús csak kéne. Maximum fasírtot hajlandó enni.

2014. febr. 6. 08:50
 3/6 A kérdező kommentje:
Azt olvastam, hogy a szülők már csak akkor kapnak észbe, mikor elájul a gyerek. Azt nem várnám meg. Egy vércukorszint mérés kezdetnek a háziorvosnál vajon mutat valamit?
2014. febr. 6. 08:52
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Persze, hogy mutat. szerintem el van rontva a gyereked. A édes gyümölcslé. persze, hogy eltömíti. És van vega család barátnőm, a fia 3 éves, kicsattan az egészségtől, pedig még soha egy falat húst nem evett....
2014. febr. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Meg a lehelete megváltozhat. Aceton szagú lehet meg sokat pisilbés annak is aceton szaga van.
2014. febr. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Negyedik válaszolónak: nincs elrontva a gyerekem, hogy is írhatsz ilyet??? A vegánokról meg annyit, hogy lehet, hogy a kisgyerek kicsattan az egészségtől, egy fejlődő szervezetnek szüksége van állati fehérjére szerintem. De a szülei dolga, mit adnak neki.

Igen, az acetonos lehelletről is olvastam. Konkrét példákat szerettem volna hallani.

Elvittem orvoshoz, megnézték a cukrát, rendben van. Csak ilyen fajta, sokat iszik. (ja, és pár napja vizet kap, azt is fecseri ugyanúgy, mint a gyümölcslevet)

2014. febr. 7. 08:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!