Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Tejérzékenység? Hogy oldottáto...

Tejérzékenység? Hogy oldottátok meg?

Figyelt kérdés
Kisfiam ekcémás lett. Orvos ismerősünk azt mondta, lehet a tejtől. Pár napja nem kap tejet és valóban szépen múlnak a pöttyök. Már előre félek a nyártól, amikor mindenki fagyizik csak ő nem. Van olyan csoki amit ehet?
2014. febr. 23. 14:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Mi néhány hetes korában szembesültünk vele, ekcéma, és véres hasmenés volt a tünet.

Ilyen tünetekkel természetesen egyáltalán nem kaphatott nemcsak tejet, de semmilyen tejterméket, tejport tartalmazó ételt sem. Tejfehérje márpedig szinte mindenben van! Pl. a felvágottakban, és millió dologban amiről nem is gondolnád.

De ha kisebb dózis nem okoz gondot, lehet, hogy elég elhagyni a szín tejet, erre rizstej, mandulatej lehet megoldás. Ezt persze gasztroenterológussal érdemes tisztázni. Diéa mellett jó esetben 3 éves korára azt eszik amit akar. A link a tejmentes termékek listáját tartalmazza, zsiradékoktól a desszertekig. Szóval lehet, hogy egy-egy fagyi belefér, de jobb nem terhelni vele. Mélyhűtött gyümölcspüré, növényi tejszínhabbal(néhány ezekből is tartalmazhat tejport!)Ez persze nincs a zsebben útközben...hát sok türelem, néhány könnycsepp, nálad is, nem csak nála:) és a tudat, hogy egyszer remélhetőleg elmúlik!


[link]

2014. febr. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nagyon sok helyen van sorbet, azt ehet.
2014. febr. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nekem 2 éves a fiam,1 éve igazoltan tejfehérje allergiás. Tavaly nyáron is sikerült olyan fagyizót találni,ahol tejmentes fagyit kaptunk,és nekünk akkor még tojás allergia is volt,ami a tölcsér miatt nehezebb volt. Idén is megfogom keresni azokat a fagyizókat,ahol tejmentes fagyi van :) Sok helyen a gyümölcsös fagyik tejmentesek. Nálunk is vannak sírások az ő és a saját részemről is amikor pl baráti körben az egyik gyerek eszik joghurtot és ő nem kaphat. Ilyenkor próbálok úgy készülni mindig,hogy letudjam valami mással kenyerezni,és ne legyen neki rossz. Nekünk ekcéma után székrekedés jelentkezett utána véres széklet és nagyon erős hasfájás. Nálunk 1 éve még nagyon nagy bajt okozott pl 1 csoki megevése is,mert egyből jöttek a tünetek,de így 1 év után már megeszik 1-2 kocka csokit vagy éppen most téli fagyizik (ebből is van tejmentes,már sikerült találni) amiben van tejszármazék már nem okoz gondot. A krumplipüré is néha okoz gondokat,néha nem,vagy a tejföl amikor van az ételben. De sima tejet tuti nem adnék még neki,még 1 kortyot se.

Bocsi,hogy hosszú lett és nem csak a kérdésedre válaszoltam!

2014. febr. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Az én fiam 4 éves lesz nyáron. Elsőnek köszi a linket. :) Nem baj, ha mást is irtok, mert mi még kezdők vagyunk ebbe. Tegnap én h*lye vettem neki sport csokit, mert megfeletkeztem a dologrol. Estére persze tiszta pötty lett a lábszára. :(
2014. febr. 23. 21:25
 5/14 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Akkor nálatok az a pici is most komoly tüneteket okoz. Se péksütik,se kenyér,kifli és egyéb társai. Vizes zsemle és kifli és a kovászos kenyérben nem szokott lenni,de biztonság kedvéért mindig kérdezd meg,mert tejsavót szoktak használni és az már megint nem jó. 3 hónapig próbálj meg szigorú diétát tartani,utána próbálkozz mondjuk egy kiflivel,ha akkor kijön megint az ekcéma akkor tarts fél éves diétát. De érdemes lenne felkeresned egy gasztro orvost,mivel nem mindegy így,hogy mit kap az oviban enni. Meg a leves porok is tartalmaznak tejszármazékot,nem tudom hogy használtok-e ilyeneket,de ezen azért én anno meglepődtem. Meg ha valamire az van írva,hogy nyomokban tartalmazhat,vagy olyan helyen gyártják,ahol tejszármazék belekerülhet most azt is kerüld. Rizstej,zabtej,"kókusztej" ezeket tudsz venni boltban és ezekkel próbálj meg főzni,de házilag is eltudod készíteni,nem olyan vészes csak más lesz az íze,de legalább tudod hogy mi van benne. Van mandulatej is. Próbálj Te sütni neki kenyeret,meg sütiket csinálni. Az eleje a rossz és,hogy megszokd ezeket. Ha mentek valahova és előre tudod,hogy olyan helyre,ahol nem tudnád betartani a diétát,akkor süss neki valami finomságot,hogy ne érezze azt,hogy neki ez most lemondással jár. Vannak növényi sajtok is,ha szereti a sajtot,magában borzalmas,de melegszendvicsnek meg ilyeneknek nagyon jó és ehető.

Nekünk tej,tojás,hagyma,sertés-csirke-marhahús,dinnye,spárga,cukkini allergiánk volt,mindenki első kérdése az volt,hogy akkor mit eszik? Megoldottam,nem volt egyszerű így bármit is készíteni,de feltaláltam magam. A tojást kezdi kinőni egy jó fél éves diéta mellett,és már nem okoz nála komoly (hólyagos nyelv) tüneteket,már merek próbálkozni szépen lassan. A hagymát kerülöm ahogy lehet,de kis mennyiségben már az se okoz gondot. A tej az amit szigorúan betartom pl. így 1 éves diéta mellett is felállít nagymamám,hogy hozott neki túró rudit,na ilyenkor hátast tudok dobni :D Főleg,hogy ő sütötte neki mindig a kenyeret és amikor rama-val készítette ott hagytam neki,mert tejszármazékot tartalmaz :D Bele kell rázódni,de egy orvost keress fel mindenféleképpen.

2014. febr. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Oh szegényke. Igen, meglepő volt nekem is, hogy szinte mindenbe van. Megyünk majd dokihoz, csak aki eddig volt, az szart az egészre. Nem tudta megállapítani azt se, hogy ekcémás a fiam. Akkor magándokihoz mentünk, most meg orvosváltás elött vagyunk. Mondjuk a kenyértől nincs baja, de az a fránya csoki... Étcsokit se lehet, igaz?
2014. febr. 24. 11:04
 7/14 anonim ***** válasza:

Elméletileg van olyan étcsoki amiben nincs pl Boci meg Tibi,de én még ilyenekkel nem találkoztam :/

Az mondjuk nekem érdekes,hogy kenyértől nincs baja,a csokitól meg nem. Mert a kenyér és péksütik is ugye nagy részben tejsavóra épülnek,ami a tejfehérje egyik része,ezt nekem a Tescoban mondták...

2014. febr. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Most már reménykedem, hogy mégse a tej volt a ludas. Bár a doki ismerősünk azt mondta, szerinte tuti. Már alig várom az allergia tesztet.
2014. febr. 24. 19:57
 9/14 anonim ***** válasza:
Még mindig "utolsó". 4 évesen már szerintem kimutatja. Nekünk 1 éves korában csináltak vérből ami negatív lett még tejre is! Karcolással is negatív lett. Így vaktesztes tejterhelés lett belőle,és csak úgy kaptuk meg az igazolást,mert a tejes tápszertől jöttek a tünetek a diéta mellett. Nekünk erre mondta a gasztro orvos,hogy összetett tejfehérje allergiája van,bár a mai napig nem értem,hogy miért összetett,de ha annyiba hagytam volna a vérvételnél és a karcolásnál,akkor tuti nem jönnek rá. Nálunk 2 hónapos korában kezdődtek a panaszok és 14 hónapos volt,amikor végre valaki igazolta azt,amit én már 6 hónapos koránál sejtettem,csak én lettem lehülyézve,mert nem vagyok orvos.
2014. febr. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Na igen. A mi dokink is össze vissza irt fel neki mindent. 2 hétig tiszta pötty volt, ami nem akart múlni, mivel közbe kapott tejet. A dokinak szóltam, hogy a másik dokival arra jutottunk, hogy biztos a tejtől van. Erre az volt a reakció, hogy az nem lehet, mert az már rég kijött volna. És feleslegesen nem küldi allergia vizsgálatra. Na párom felkapta a vizet és kerestünk másik dokit.
2014. febr. 25. 06:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!