Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hányós-hasmenéses kisgyereket...

Hányós-hasmenéses kisgyereket tényleg csak a fertőző osztályra vesznek fel, ahol nem maradhat vele szülő? És a gyerekorvosok sehol nem vesznek mintát?

Figyelt kérdés
Előre elnézést de nagyon fel vagyok háborodva.Két gyerekorvos is azt mondta nekünk, miután már negyedjére mentünk ügyeletre/saját orvoshoz, mert a gyerek hány és megy a hasa.Hogy nem tud vele mit kezdeni (!!!!!), a két közeli kórházban nem fogadják, csak a 70km-re levő kórház fertőző osztályára vihettük volna, ahova én ugye nem mehetek be vele. A negyedik látogatáskor már láthatóan rossz állapotban volt, acetonos lehelettel, kiszáradt bőrrel, semmi nem maradt meg benne. Az összes orvos kezelési útmutatója: igyon vizet. Ami persze rögtön kijött belőle...Senki sehol nem vett se vért, se törletet, se széklet vagy vizelet minta, semmi. Aztán megelégeltük a dolgot, és miután a gyerek már nem is hallotta hogy mit mondunk neki, olyan apátiás volt, átvittük Szlovákiába (szerencsére határmentén lakunk), ahol szó nélkül megvizsgálták, és rögtön ott fogtak a kórházban, a gyerekosztályon. Kapott infuóziókat, kivizsgálták tetőtől talpig, minden lehetséges mintát levettek, tenyésztettek, stb. Kiderült hogy rotavírus, és nagyon ki volt már száradva. Ha nem visszük oda, nem is merek belegondolni, mi történt volna. Már volt már ilyen helyzetben? Ott hogy alakultak a dolgok? Vajon egész Magyarországon ilyen siralmas a helyzet, vagy csak nálunk?
2014. ápr. 18. 15:11
 1/7 anonim ***** válasza:
A lányomnak egyszer volt vírusos eredetű hasmenése és 1x volt szalmonellás. A mi kórházunban van külön elkülönített részleg az ilyen jellegű betegeknek és ugyanúgy ott maradhat vele a szülő.
2014. ápr. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az en lanyom szlmonellas volt anno. A hanyasra deadalont tudnak csak adni, a hasmenesre semit, mert ki kell tisztulnia a fertozesnek. Smectat kapott, gyogyszert nem.

Kortyonkent szabad itatni a gyereket, felorankent 4-5 kortyot.

Vert nem vesznek -minek?- vizeletmintat kiszaradt gyerektol lehetetlen, a szekletmintahoz nekunk 3 nap korhazi tartozkodas kellett. Ahol mi eltunk nem volt fertozo osztaly, igy sima gyerekosztalyra fektettek, melyvenas infuzioval a gyereket. Mivel a negyedik nap tunetmentes volt, hazamehettunk, utana derult ki, hogy szalmonellas volt....

2014. ápr. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Remélem, hogy nem ilyen a hozzáállás az országban. Nálunk legalábbis nem.

A kislányom 5 hónaposan került kórházban, vettek székletmintát és vele is maradhattam. Bár bepróbálkozott az orvos, hogy be tudnék-e járni otthonról szoptatni, mire közöltem vele, hogy nem, vagy maradok a gyerekemmel vagy viszem másik kórházba. Nálunk calici volt minden baj okozója.

2014. ápr. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2 gyerekem egyszerre került kórházba, 2 éves és 10 hónapos.

Nálunk van külön fertőző osztály (megyei kórház). Rotavírus volt a baj okozója, mikor bent fogták őket, rögtön infúziót kaptak kiszáradás miatt. Bent lehettem velük, még örültek is, mert nem nekik kellett a 2 gyerekkel törődni. 3 napot voltunk bent, a 2. napon kellett vizelet és székletminta is, ha jól emlékszem vért is vettek tőlük, mikor bekötötték a kanült. Egyébként nekem kellett vizelet- és székletmintát vennem, csak odaadták a zacsit és a dobozkát a mintához. Az eredményt nem az orvos közölte, hanem az ÁNTSZ hívott fel, mikor még bent voltunk. Egyébként az ellátás katasztrófális, gyerekek, felnőttek egy helyen csak nem egy kórteremben, rettenetesen bunkók az ápolónők és sajnos egy orvos viselkedése is kifogásolható volt (Fejér Megyei Szent György Oktatókórház).

2014. ápr. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

10 éves a nagy, egyből bent tartották, mert ki volt száradva. Vér, székletminta, de vírusra nem nézték. Feltételezhetően rota volt a tünetek alapján. Ha akartam volna, napi 24-ben bent lehettem volna, de a kicsi még szopizott akkor és nem tehettem.


Esetleg betegjogi képviselő?

2014. ápr. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, bár annyira nem lettem boldog. És igenis tudtak vért venni, mikor kötötték be a kanült, kicsöpögtették a szükséges mennyiséget, és milyen jól tették, mert hihetelten magas gyulladás volt a vérében. Vizeletmintát se nehéz: kapott egy helyes kis gyűjtő zacsit a kukijára, és mikor ment bele pisi, levették. Nem akarok senkivel kötekedni, de mérges vagyok ezekre az orvosokra, főleg a saját dokinkra. Ismeri a gyereket, tudja milyen huncut, mozgékony, most meg úgy ült ott az ágyon összetörve mint egy rakás szerencsétlenség és alig hallható hangon válaszolgatott a doki poénos kérdéseire. Ő pedig nem tett semmt. Na mindegy, abban bízom hogy nem lesz több ilyen bajunk.
2014. ápr. 18. 17:49
 7/7 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Egyébként én is mindig az ügyeletre járkáltam velük, mert 4 napos hétvége volt. Mindig hazaküldtek azzal, hogy diéta és sok folyadék a gyerekeknek, csak hát alig akartak még inni is. Mikor a 2 éves fiamnak már 39 fokig ment a láza és alig reagált valamire, akkor fogtam és én magam vittem be a kórházba. Persze először a gyermek sürgösségire (nálunk olyan is van, csak nem tudom minek!), de onnan átzavartak a fertőző osztályra, szó szerint zavartak. Ja, és a másik problémájuk az volt, hogy hol van a beutalóm. Na, szép. 3 napig vittem őket az ügyeletre, mindig hazaküldtek minket, mikor a kisfiam még alig élt, akkor is beutalót kértek. De végül ellátták őket beutaló nélkül is.
2014. ápr. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!