Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Igaza van apósomnak, el...

Igaza van apósomnak, el kellene vinni orvoshoz a fiúnkat?

Figyelt kérdés
8 hónapos fiúnk tegnap lázasan ébredt, és köhögött. Elvittük a gyerekorvoshoz, írt fel gyógyszert és ajánlott lázcsillapítót. Este sajnos a nurofen szirupot folyamatosan kihányta, de mivel azt mondták, hogy a germicid kúppal óvatosan, felhívtam az ügyletet segítséget kérni, mit tehetnék, mert 38,7 volt a láza. Ajánlották a hűtőfürdőt és nurofen kúpot. Maximálisan segítőkészek voltak, rengeteg tanácsot is adtak. Vettünk nurofen kúpot is, így most két fajta kúpot kap felváltva. Reggel már csak 37,5 volt a hőemelkedése, most nap közben felment megint 38 körülre. Bágyadt, nyűgös, de játszik is, mászik, feláll, "rosszalkodik", habár többet alszik. Se hányás, se hasmenése nincs, csak a szirupot nem bírta. Apósom teljesen kiakadt, hogy felelőtlenek vagyunk, vigyük orvoshoz, van egy doki a városban, aki állítólag nagyon jó. Én viszont nem látom értelmét, most felzargatni a doktor urat, akit nem is ismerünk és elcipelni a fiam. Felelőtlenség? Ti elvinnétek? Nincs rosszabbul, egyszerűen küzd a betegséggel, de hát ez ilyen. Ezen szerintem semmi csodaszer nem tudna segítani. Azt javasolták, hogyha rosszabbodna az állapota, teljesen elhagyná magát, hányás, hasmenés jelentkezne, görcs stb, akkor vigyük ügyeletre. De semmi ilyesmi, egyszerűen "csak" beteg.
2014. jún. 21. 13:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell vinni. A gyógyszernek is idő kell mire hat.
2014. jún. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha gyulladás van a szervezetben, akkor idő kell, hogy hasson az antibiotikum. Azt kapott? Mit diagnosztizált az orvos?

Pl. tüszős torokgyulladásnál vagy fülgyulladásnál az én gyerekeim is 3-4 napig is lázasak voltak, mire az antibiotikum segített. Én még ajánlom a Mexalen kúpot, nagyon jó!

2014. jún. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem sem kell, jónéhány nap kell nemcsak a gyógyszer hatásának kifejtéséhez, de a gyerek szervezetének is a kór leküzdéséhez. A nagypapa csak aggodalmaskodik, nyilván ilyen természetű. Én is nagypapa vagyok, de nem szoktam aggódni.
2014. jún. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Vírusos felsőlégúti megbetegedést diagnosztizáltak, és kapott erre calsimuscot. Emellett javasolták a c-vitamint, lázcsillapítót, sinupretet. Igazából csak elültette a bogarat a fülemben apósom. Én nem aggódtam túlzottan, persze figyelünk rá, mindent megkap, folyamatosan mérjük a lázát, itatjuk stb, de nem gondoltam, hogy szombaton egy idegen orvost ilyesmivel érdemes lenne zavarni. Csak hát ő mégis felnevelt két gyereket, mi meg az elsőt próbáljuk még csak.

2014. jún. 21. 14:09
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Tök felesleges dokihoz vinni.
2014. jún. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem értem apósodat. Hiszen már vittétek a kicsit orvoshoz tegnap!
2014. jún. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem kell elvinni orvoshoz, nagyon sok kicsi nem bírja a szirupos lázcsillapítókat, biztos azért hányt.
2014. jún. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

FiUnk. Rövid u.

A fiúnk, az kicsit mást jelent...

2014. aug. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!