Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Lehet, hogy túladagoltam a...

Lehet, hogy túladagoltam a kislányomnak a guttalaxot. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ötéves lányom már másfél hétig nem kakilt.

Amúgy is szorulásos kissé, de ilyen még nem volt, hogy ennyi ideig ne kakiljon. Eszik minden nap gyümölcsöt, eszik rostosat, iszik eleget, nem ez a gond, ő aza a ritkán kakálós fajta.


Szinte minden házi praktikát kipróbáltunk már, ami eddig segített, a szilvalekvártól kezdve a hashajtós vízen át a kúpig mindent, eredménytelenül.


Végső elkeseredésemben (hogy elkerüljük a beöntést), vettem a gyógyszertárban guttalaxot.


Először kapott 5 cseppet, majd 12 óra múlva újabb 5 cseppet. Semmi eredményt nem hozott. a tájékoztató szerint 6-12 óra múlva hatnia kellett volna, de nála semmi...


Újabb 12 óra múlva még mindig semmi eredmény nem volt, így 10 cseppet kapott. Na, ez már hatott, tegnap végre megindult kifelé a kaki.

Tegnap többször is kakilt nagyobb adagokat, estére teljesen rendbe jött a pocakja.


Ma reggelre hasmenése lett, most rettenetesen megy a hasa.


:(


Mit tegyek?


2014. júl. 12. 10:35
 1/5 anonim ***** válasza:
széntabletta?
2014. júl. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szenet csak etellel egyutt adj neki!
2014. júl. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Legközelebb vegyél a patikába Laevolacot , szerintem segíteni fog. Minden nap adj neki belole. Édes,jó ízű,szekletlazito .terhesek es kicsi babaknak is adható . Iszonyat szekrekedesem volt, ez segtett . Állandó este adagtol pedig 2naponta eltudtam menni. Vegyel 1dl-t probakent . 700ft körül van.
2014. júl. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Semmit. Figyelj rá, hogy ne száradjon ki. Patikában lehet kapni olyan cuccot, ami direkt ilyen hasmenések esetén a folyadék és az ionok pótlására van, olyat szerezz be.

Ha nagyon nem múlik, akkor orvos.

2014. júl. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, úgy néz ki, hogy most már rendben lesz, mintha elmúlt volna a hasmenés, legalábbis egy óra eltelt vécézés nélkül, nem panaszkodik és ebédelt is jóízűen.


A laevolacot ismerjük, nála teljesen hatástalan, és ráadásul nem is issza meg szívesen, nem szereti az ízét. Egy időben minden nap kapott napi háromszor is, folyamatosan emelve a napi adagot, de semmit nem segített, így nem erőltettük. Most is ezzel kezdtük a kezelést a negyedik kakimentes napon(igaz, ne írtam az imént), de ismét eredmény nélkül. :(

2014. júl. 12. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!