Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mitől lehet az, hogy 4 éves...

Mitől lehet az, hogy 4 éves kislányom így konkrétan egész nyáron minden reggelre úgy ébred, hogy tele van az orra, ettől tüsszög, sokszor még köhög is?

Figyelt kérdés
Ez sokszor csak annyi, hogy reggel felkel, tüsszög, kifújjuk, és ennyi, sokszor éjjel elkezd tőle köhögni, bemegyek, kifújjuk, fújok sós orrsprayt, és alszik tovább, de reggelre akkor is megjelenik a taknyosság. Nincs nap, amikor nem lenne, csak hol enyhébb, hol erősebb. Nappal aztán semmi ilyen tünet nincs, csak amikor alszik. Éjjel és délben. A déli alvás után kevésbé, gondolom annak rövidsége miatt. Csukott szájjal veszi a levegőt, szépen az orrán át.
2014. aug. 26. 07:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Enyhe aszmája van
2014. aug. 26. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
*asztmája
2014. aug. 26. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Allergia. Én lányom kb. 8 éve ezt csinálja, most 10 éves.
2014. aug. 26. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ha köhög is az allergia mellé, akkor allergiás eredetű asztmája van, de enyhe, mert nem fullad tőle. Gyermekpulmonológus tud segíteni, hogy is legyen belőle később súlyos asztma.
2014. aug. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
* hogy NE is legyen belőle
2014. aug. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szimplán a váladéktól is köhöghet. Enyém asztmás is az allergia mellett, de nem merném így látatlanba azt mondani a kérdezőnek, hogy asztmás a gyereke.

Egyébként kérdező próbáld ki, hogy az ágyat alaposan kiporszívózod, jó lenne átgőzölnöd is, ágyneműt 60 fokon mosd ki, függönyt is mosd ki és alaposan porszívózd ki a szőnyeget is, majd figyeld a tüneteket. Ha csökken, szidd az atkákat és a port. Én is azt teszem.


A másik válaszoló.:)

2014. aug. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Gyermekpulmonológián dolgozok. Azt javasolnám, hogy kérjen egy időpontot vizsgálatra a területileg illetékes gyermekpulmonológiai szakrendelésre, hogy biztos legyen mitől van. Valóban lehet szimpla allergia, egy prick teszt vagy egy vérvétel kideríti, vagy allergiás asztma is a köhögés miatt.
2014. aug. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Juj Köszi a kérdést.
2014. aug. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

este pl. pityergett, mert már nagyon fáradt volt, lefeküdt, köhögött, elaludt, és meg se mukkant a továbbiakban. Most még alszik. Az egyértelmű, hogy ha köhög, az a váladék mennyiségétől függ, arra már rájöttem. Viszont érdekes, hogy a váladék meg függ attól, hogy pl. most hűl a levegő, és nyirkosabb is, ilyenkor több.

Egyébként nyirkos a lakás is, penészt még nem véltem felfedezni, de fura, hogy ez azóta áll fenn, amióta (május) ideköltöztünk. Csak ennek jelenleg még nem tudunk mit csinálni. Mármint a nyirkosságnak.

2014. aug. 27. 07:07
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.lányunk is ezt csinálja de csak a nagymaminál szintén nyirkos lakás.de ott horkol is,otthon soha. Mi voltunk fül orr gégészeten s elküldték alvás laborba,de ez a pulmo izé jó ötlet. Majd felvetem otthon.
2014. aug. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!