Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mas is szedett antibiotikumot...

Mas is szedett antibiotikumot terhesseg alatt? (12 hetes vagyok, orvos Clonamox antibiotikumot irt fel influenzamra)

Figyelt kérdés
2013. márc. 15. 13:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia.

Én 13 hetes voltam,amikor jól megfáztam..elmentem az orvoshoz,mondtam,hogy terhes vagyok,és Ospamoxot kaptam,persze a doki utána nézett,hogy adható-e kismamáknak.Kicsit félve kezdtem el szedni,de hála Istennek rá 3-4 napra kijött a védőnő és mondtam neki,hogy kaptam antibiotikumot,megmutattam neki,hogy milyet,és megnyugtatott,hogy ezt lehet szedni terhesség alatt..van egy pár olyan antibiotikum amit nem szabad terhesen szedni,de a legtöbbet szabad,úgyhogy nem kell megijedni.9 szemet vettem be belőle,meg a második trimeszter végén is kapart a torkom,akkor bevettem azt a 3 szemet ami megmaradt belőle,és semmi bajunk nincs :)

Boldog babavárást :)


32+3 hkm

2013. márc. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
9 hetes terhes voltam, mikor antibiotikumot kellett szednem. Szóltam a dokinak, hogy babát várok, szóval csak a legszükségesebb gyógyszereket szedném be. Maripent kaptam, meg algopyrint, de azt csak akkor kellett volna, ha belázasodok.
2013. márc. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én minden terhességem alatt 2-3 alkalommal szedtem antibiotikumot (hüvelyi fertőzések miatt), de hála Istennek, minden babám egészséges lett.
2013. márc. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amúgy az influenzát vírus okozza, és a vírusokra nem hat az antibiotikum. Valószínűleg valamilyen bakteriális fertőzés okozza a betegségedet.
2013. márc. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hugyúti fertôzésem volt a terhesség elején és Augmentint írt fel a nôgyógyászom.
2013. márc. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én most szedem az Augmentint, 18 hetes vagyok. A nőgyógyászom azt mondta nem árt. A penicillintartalmúakat lehet szedni.
2013. márc. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!