Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Van olyan anyuka, akit nem...

Van olyan anyuka, akit nem engednek el táppénze a munkahelyén, ha beteg a gyereke?

Figyelt kérdés
gondolok itt arra, ha nincs aki helyettesitsen? létezik ilyen, megteheti a munkáltató?
2014. okt. 27. 14:07
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
70%

Patthelyzet ez a javából.

A törvény szerint valóban mehet az ember lánya táppénzre, ha beteg a gyerek. És régebben ez nem is okozott gondot, minden munkahelyen voltak elegen, nem volt gond, ha kiesett valaki.

Most viszont minimum munkaerővel dolgoztatnak a legtöbb helyen, így pedig a vezetés is kényszerhelyzetben van.

Egy példa:

Egy olyan posta, ami néhány éve 4 benti emberrel üzemelt, most már csak kettővel. Annak a kettőnek muszáj is ott lennie, mert 1 tényleg nem tudja ellátni a feladatokat, még ketten is alig.

De mi van akkor, ha késő este lázasodik be a kicsi gyerek, vagy reggel indít hányással-hasmenéssel?

A helyettesek (akiket szabikor kiküldenek) már másik helyre vannak irányítva, ott sincs plusz ember.

Szóval vagy bemész, vagy nem tud üzemelni a postád. És még a közvetlen főnöködet sem hibáztathatod, mert nem ő hozza a szabályokat. Plusz probléma az, ha apának is hasonló a munkahelye, és nincs a közelben nagyszülő.

Fogalmam sincs, mi az általános megoldás.

Nekem ilyen esetre vésztervem van, az első napot egy ismerősre szoktam bízni (némi pénzért), és már reggel jelzem, hogy másnap nem tudok bemenni, hogy akkorra legyen helyettes. Max. két nap otthon, aztán jöhet apa 2 napja. Ennyi általában elég.

Nálunk MÉG működik ez a rendszer, talán azért, mert még nem hagytam cserben őket egyik pillanatról a másikra.

De azt én sem tudom, hogy mit tennék, ha mondjuk kórházba kerülne a gyerek, vagy nekem lenne pl. vakbélgyulladásom.

Hosszúra nyúlt a válaszom, de a lányege az akart lenni, hogy a fő problémát nem abban látom, hogy gonoszak a főnökök, hanem abban, hogy ilyenkor ők is bajban vannak, ennek pedig országos szinten kell keresni az okát.

2014. okt. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
nálam a hányásos-hasmenéses betegség esetén zárásra jött be a főnök leváltani...
2014. okt. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
16:30 nak, teljesen igazat irtál. igen, erröl beszélek, és erre keresném a választ.
2014. okt. 29. 18:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!