Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Amikor nem adtak mindenre...

Amikor nem adtak mindenre antibiotikumot, sokszor feleslegesen, mit írtak fel az orvosok a gyereknek? Egy torokfájás alkalmával

Figyelt kérdés
2014. nov. 10. 15:05
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
annyira jo ilyen válaszokat olvasni! fiatal anyuka vagyok, első baba. megnyugodtam teljesen! azt sugalljãk az embernek hogy rossz anya, ha nem ad antibiotikumot. annyira hogy hiába tudom hogy nem jó, mégis megingok ha a gyerekemről van szo!
2014. nov. 11. 18:14
 12/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Bocsi, hogy nem a kérdésre válaszolok első sorban. Csak annyi, hogy az én kislányom egy kisebb szünettel 1 hónapja beteg, most lesz két éves, és a doki hat féle gyógyszert írt fel, köztük augmentint. A kiscsaj taknyos, fáj a torka, volt 39,2 fokos láza két napig. Aztán lement a hörgőibe és hörghurtja van, most ezzel küzdök. Apukám 82 éves patológus, ő viccesen mondta, hogy amikor ő gyerek volt, mindent elkapott a szamárköhögéstől kezdve a skarláton át a torokgyíkig. És akkor csak kalmopyrin volt, meg hashajtó. :) De az akkori betegségekre most már van védőoltás, és mellettük annyi minden más masszív vírus, hogy arra még a kalmopyrin se lenne jó. Minden esetre én végig szedettem a gyerekkel az augmentint, de legközelebb ha ezt írja fel, elviszem másik dokihoz is, hogy erősítse meg az indoklást, hogy miért kell.

És most a válasz: mézes tea egy pár csepp citromlével, mind a kettőt csak miután kihűlt a tea, azután teszem bele. Hipp-es csipkebogyótea amúgy. dupla adag c-vitamin, és immunerősítő. Ezutóbbit nem tudom, hogy lehet-e 1 éves kor alatt adni, de talán létezik olyan is.

Jobbulást a picinek!

2014. nov. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!