Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Havonta meg van fázva a...

Havonta meg van fázva a kislányom, ősz óta! Ez normális?

Figyelt kérdés
Már rendszerint 1 hétig, néha tovább is taknyos, tüsszög a 15 hós lányom. Ez megy ősz óta. Általában láz és gyógyszer nélkül magától gyógyul. Én úgy érzem h ez nem teljesen normális, főleg úgy, h emellett néha elkap egy-egy vírust is, ami pár napig( 2 ) tartó lázzal is jár. Én már kértem h vizsgálják ki ,de az orvos szerint gyerek, így nő fel, és nem súlyos betegségei vannak. Egyikből megy a másikba. Mások is vannak így, vagy ez tényleg nem normális állapot???Nagytesó nincs, de szokott gyerekekkel lenni!
2014. nov. 27. 15:00
 1/5 anonim ***** válasza:

mivel nagytesó nincs és közösségbe gondolom még nem jár, így szerintem is oka van.

mondjuk én a mindennapokban keresném és nem kivizsgálással kezdeném, hátha valamire nem figyeltél eléggé.

pl. túlöltöztetés, keveset van levegőn vagy pp túl sokat vagytok játszón ebben a hidegben és mondjuk leül a homokozóban. esetleg mikor boltba mentek, nem vetkőzteted le eléggé, leizzad, kimentek és egyből megfázik.

túl hidegben alszik vagy pont az ellentettje, túl melegben és leizzad, kitakarózik és akkor fázik meg.

vagy akár ez ugyan az is lehet ha összeér, írod is, hogy semmit nem adsz rá, így gondolom nem erősödik meg az immunrendszere, kimentek és ráhúzódik egyből.

azért vitaminokat nem ártana adni neki, mikor náthás akkor meg plusz kálciumot, orrsrayt.

jobbulást

2014. nov. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Húúú, tele van vitaminnal szegény, 1 hónapja kap immunerősítőt is! És mégis! Persze orrsprayt, és calciumot C vitamint is kap, mikor taknyos!
2014. nov. 27. 15:33
 3/5 anonim ***** válasza:
Unokaöcsémnél is így kezdődött az asztma majd eléggé eldurvult. Nem akarlak ijesztgetni én is elvinném kivizsgáltatni.Az asztmát szerencsére kinőheti de ha nem kezelik veszélyes.Kérj beutalót majd a dokitól.De csak ha tünetmentes akkor fogják kivizsgálni
2014. nov. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem normális. Az ő immunrendszere még elég kevés kórokozóval találkozott. Attól is beteg lehet, ami nekünk nem okoz semmit, mert már ismerjük. Apukája is hazahozhatja, vagy a gyerekektől is elkaphatja, akikkel találkozik. Nekem most 16 hós a lányom, vele is mindig van valami, ezen át kell esni. Vagy most, vagy bölcsikezdéskor, vagy ovikezdéskor. Amíg nem komoly (pl. állandóan középfülgyulladása van), addig nem kell kivizsgálás.
2014. dec. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, én is próbálom magam azzal nyugtatni amitaz utolsó írt, és a környezetem is ezt mondja! De az első válaszolónak is igaza van, mert szerintem már túlságosan féltem Őt, és sokszor túl van öltöztetve, éjjel forgolódik és nem tudom h fázik-e vagy melege van, nagyon melegben fürdetem utána (ahhoz képest) hűvösebb szobába hozom ki, félig felöltözve, szóval nem tudom......és sajna küzdünk a penésszel a lakásban, bármit csinálunk (szellőztetés, fűtés, páramentesítés) ilyenkor előjön, és sztem ez sem lehet jó neki.....:(
2014. dec. 3. 07:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!