Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Akinek pár hós babája hörghuru...

Akinek pár hós babája hörghurutos volt, miket kellett szednie? És nem lett tüdőgyulladás a vége?

Figyelt kérdés
2014. dec. 17. 13:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Porlasztón keresztül kapott Flixotide-t (gyulladáscsökkentő szteroid), Spiropentet (hörgőtágító) és Ambroxolt (köptető) kapott mellé. Nem lett tüdőgyulladás, de jó néhány hétig köhögött. 2 hónaposan volt először hörghurutja a fiamnak, mindig ezeket a gyógyszereket kapta (Flixotide-t nem mindig).
2014. dec. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

5 hónaposan kórházba került, akkor kapott Dexát, Berodualt inhalátorba, Ventolint kapott még és vénás antibiotikumot.

6 hónaposan szintén hörghurutja volt, akkor kapott itthonra teofilines kúpot, Ventolint és Berodualt. Kevés volt, újra kórház, szintén Dexa és vénás antibiotikum.

Egyik esetben sem lett tüdőgyulladása.

Ti mit kaptatok?

2014. dec. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Köptetőt is kapott, már nem tudom mit.
2014. dec. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Most jöttünk ki a kórházból :( Ventolint, Berodualt felváltva inhalálva. (Előtte a gyerekdoki Spiropent írt fel) Már 3 napja a kórházba voltunk, mikor mondták,hogy el kezdett rámenni a tüdejére, úgyhogy antibiotikumot is, Sumamed-et.... :( (Emellett rögtön elkezdtem a BioGaia cseppet) Jövő héten lesz 6 hónapos
2014. dec. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

3 hós. Calcimusc, Sinupret csepp (azt mondta 1 év alatt Ambroxolt ne adjunk), orrcsepp, Augmentin antibiotikum.

Azt mondta, h nehogy tüdőgyulladás legyen, azért írja fel.

Tegnap meg épp gyerekorvosnál voltunk (nem a miénk, fülbevalót lőtt be), ő is megnézte alaposan és Fenistil cseppet és Ambroxolt mondott.

Szóval most nem tudom. Az egyik túlzás? Vagy a másik kevés? :SSS

2014. dec. 17. 15:02
 6/6 anonim ***** válasza:

Így hogy írod, eszembe jutnak a dolgok. Mi is kaptunk antihisztamint, de nem Fenistilt hanem Cetirizint. És Ambroxolt kapott Ő is.

Hörghurut esetén szerintem a Sinupret édeskevés. És a calcimusk sem szívódik fel rendesen. Mi Robo kid calciumot használunk, teljesen bevált.


Mi számít soknak? Relatív. Kislányom most 14 hónapos. 5 és 6 hónaposan volt hörghurutja, majd 2 havonta. Most ott tartunk, hogy sokkot kapnál ha leírnám miket kap.

2014. dec. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!